FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
fakty i mity
Autor Wiadomość
dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-11-14, 22:26   

Max Klinger napisał/a:
Wydaje mi się , ze jednak wyznawców Lenina była zdecydowana mniejszość. To z zewnątrz tak wyglądało, że byli tylko My i Oni. Prawdziwa schizofrenia zaczęła się trochę później. Jedni byli najpierw ważnymi działaczami ZSMP i PZPR, a potem wprowadzali nasz kraj do NATO to dopiero nie mieściło się w głowie. No, ale takie gadanie grozi nagłym zakończeniem dyskusji i do niczego dobrego nie doprowadzi. Choć podobno tylko krowa nie zmienia poglądów, jednak mój były ś. p. dowódca który w latach 80-tych mało nie wyleciał ze służby za poglądy miał trafne określenie takich ludzi - kameleony :shock:

Jak zwykle trafiłeś w samo sedno!!! :mrgreen: A mi się przypomniał uwczesny absolwent Akademii w Moskwie, a w nowym ustroju gorliwy współorganizator pielgrzymek!!! :shock:

Londyn jr. 
Sanitariusz SOR

Wysłany: 2014-11-15, 02:41   

Jak miałem jakieś 7 latek a potem jak 15 co bym sobie nie myślał. Ostatnio widziałem brunetki u policjantów jak wpadli do pacjenta u mnie w szpitalu.

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-11-16, 11:27   

Londyn jr. napisał/a:
Jak miałem jakieś 7 latek a potem jak 15 co bym sobie nie myślał. Ostatnio widziałem brunetki u policjantów jak wpadli do pacjenta u mnie w szpitalu.

Było nie robić sekcji zwłok pałką ojca to może by się uchowały - widać większe powołanie było ku medycynie!!! :mrgreen:
Z rozczuleniem i rozbawieniem znowu Lole nówki sztuki w boju widziałem 11 11 2014 w Warszawie u niektórych funkcjonariuszy BOA & SPAT!!! :oops:

KDMO 

Wysłany: 2014-11-16, 18:08   Re: fakty i mity

Londyn jr. napisał/a:
Tatko kiedyś dał mi klapa blondynką a miałem też w ręku zwykłą pałkę szturmową i po za długością są identyczne. linka stalowa zalana gumą . rozebrałem to wiem. Notabene te czrne były trochę twardsze ale to kwestia gumy.
:evil:

Totalna bzdura żadna nie posiadała wkładek typu pręt, linka stalowa czy sprężyna. Wiem to z tąd bo niejedna mi pękła w czasie jej używania.

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-11-16, 20:53   Re: fakty i mity

KDMO napisał/a:
Londyn jr. napisał/a:
Tatko kiedyś dał mi klapa blondynką a miałem też w ręku zwykłą pałkę szturmową i po za długością są identyczne. linka stalowa zalana gumą . rozebrałem to wiem. Notabene te czrne były trochę twardsze ale to kwestia gumy.
:evil:

Totalna bzdura żadna nie posiadała wkładek typu pręt, linka stalowa czy sprężyna. Wiem to z tąd bo niejedna mi pękła w czasie jej używania.

Jak trzeba forsować pałkę żeby zobaczyć co jest w środku... mi z tymi pomilicyjnymi się nie udało, to nie wiem :oops: Ale zgadzam się z kolegą że wersja z linką jest mocno mało prawdopodobna!!! :mrgreen:

Max Klinger

Wysłany: 2014-11-16, 21:35   

Zwykłe pałki nie miały żadnych dodatkowych wzmacniaczy. Lole często pękały zwłaszcza w miejscu otworu na rzemyk. / też kilka połamałem :oops: / Ale były też pałki podobne do normalnych pozyskane z różnych raczej nieregulaminowych :lol: źródeł, widziałem taką białą nieznacznie różniącą się chwytem, która była jednocześnie giętka, ale można ją było wygiąć tak , że dało się ją powiesić na klamce / wyglądała wtedy jak laska/ zatem musiała mieć jakiś usztywniacz.

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-11-18, 15:13   

Max Klinger napisał/a:
Zwykłe pałki nie miały żadnych dodatkowych wzmacniaczy. Lole często pękały zwłaszcza w miejscu otworu na rzemyk. / też kilka połamałem :oops: / Ale były też pałki podobne do normalnych pozyskane z różnych raczej nieregulaminowych :lol: źródeł, widziałem taką białą nieznacznie różniącą się chwytem, która była jednocześnie giętka, ale można ją było wygiąć tak , że dało się ją powiesić na klamce / wyglądała wtedy jak laska/ zatem musiała mieć jakiś usztywniacz.

No przynajmniej informacja od praktyka... dla mnie elastyczne pałki to był już cień poprzedniej epoki to mam je z powodów sentymentalnych, staruszkę banana z lat 80-tych która dziś już tylko leży i wygląda, a "użytkowo" współczesnej produkcji lolę i banana... :mrgreen: No jest dziura... jest słabe ogniwo... :roll: Ale dzisiaj używane sztywne szturmówki widywałem w stanie rozpadu w dowolnym miejscu jak cel zszedł z linii ognia i walnęło się w jakąś architekturę tworzywo z wierzchu odpadało od rdzenia... czasem!!! A tonfa mi pękła przy grzybku... :-( ale nie rozsypała się.

Max Klinger

Wysłany: 2014-11-20, 09:09   

Co do używania pałki szturmowej, to w 90% przypadków wystarczyło jedynie mieć ją w ręce by nawet najbardziej nerwowy pacjent się natychmiast uspokajał. Pałka ta miała swoją renomę ;-) , a nikt raczej nie bał się jej użyć jeśli uważał, że zaistniała taka potrzeba. Nie to co tonfa, która mimo większej skuteczności jakoś nie budzi takiego respektu. Inne okoliczności i inni ludzie.

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-11-20, 11:00   

Obywatel teraz bardziej awanturujący się czy o bardziej zmienionych stanach świadomości bo już nie dominuje sam alkohol/pełno kamer od monitoringu po telefony kolegów czy widowni, a z drugiej strony policjant "skrępowany" na wszelkie możliwe sposoby mający z tyłu głowy że będzie musiał udowodnić że nie jest wielbłądem. Bo go medialne wahadło sprasuje i od ściany do ściany - jednego zamiast gumowym Chrabąszczem potraktuje się ołowiem... chwile później innych policjantów ktoś tnie brzytwą, bo się bali konsekwencji użycia pistoletu. :-(

Max Klinger

Wysłany: 2014-11-20, 11:32   

A to wszystko dlatego, że nikt ważny nie ma odwagi powiedzieć prostego zdania - po to Policja ma pałki żeby ich używać. Przeważnie wychodzi jakaś sierota i coś tam bełkocze o postępowaniu w tej sprawie. Oczywiście trzeba wszystko czasem sprawdzić, ale najczęściej to najpierw trzeba udowodnić swoją niewinność. Jeśli ci się to uda to i tak ci powiedzą: użyłeś pałki zgodnie z prawem , ale więcej tego lepiej nie rób. O wyrównaniu za stracone ewentualne awanse czy nagrody oczywiście nie ma mowy . O ukaraniu za zwoje czyny strasznie pobitego sprawcy najczęściej też. Zawsze jakiś skutek ma swoją przyczynę, ale o tym już się nie mówi. Już napisałem inne czasy i ludzie. Ale to już za mną i bardzo dobrze :-D . Ale temat już wychodzi za zakres tego forum i proponuję, już go nie rozwijać.

Londyn jr. 
Sanitariusz SOR

Wysłany: 2014-11-20, 16:10   Fakty i mity

Oglądałem kiedyś dokument na Planet o szkoleniu Compagnies Républicaines de Sécurité, CRS (pol. Republikańskie Kompanie Bezpieczeństwa) tam cyt. Oni mają się was bać , macie być jak buldog szarpiący łańcuch proszący o spuszczenie. Bardzo ciekawy materiał dostępny na youtube ale po francusku. podaję tytuł :CRS, les combattants de l'ordre [Entier - 52 minutes - 1997]

Max Klinger

Wysłany: 2014-11-20, 16:49   

Jak się nie będą ciebie bać, to się będą z ciebie śmiać. A co do Francji piękny i o wiele bardziej normalny kraj .Tam szanuje się mundur, a dlaczego o to już inny temat. Choć zawsze jak wracam z wakacji to cieszę,się że jestem w końcu w Polsce.

Londyn jr. 
Sanitariusz SOR

Wysłany: 2014-11-21, 00:12   

Zgadza się tak i Ojciec mi mawiał! A oddział CRS widziałem w akcji w Paryżu w 84r.

mati54 

Wysłany: 2014-11-28, 18:18   

Ja podziwiam policjantów typu u nas Odział Prewencji Policji maja fajne jasne zasady jak ich się juz wzywa to nie patrzą na nic tłumią szturmująi tyle nie stoja jak słupy

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

shunkaha 

Wysłany: 2015-02-01, 16:44   

11 listopada 2014r. chłopaki z OP dali nieźle popalić draństwu. A najważniejsze, że nie dali się sprowokować, choć ten pajac z tubą na platformie-rzekomo jeden z organizatorów "marszu"- cały czas prowokował do zajść.

Odpowiedz do tematu