FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
motyw z filmu''Zabić Księdza''
Autor Wiadomość
Arkadiusz 
Kapral ZOMO

Wysłany: 2015-07-05, 15:49   motyw z filmu''Zabić Księdza''

Czołem funkcjonariusze,mam pytanie, nie wiem czy zwróciliście uwagę na film Agnieszki Holland'' Zabić Księdza'' sa tam pokazane bzdurne milicyjne i wojskowe absurdy np
-Dziwna czarna naszywka MILICJA zarówno jak na moro jak i na garnizonowym mundurze kapitana MO.
-Mercedes Furgon Milicyjny oznakowany (przecież podczas stanu wojennego nie było takowych radiowozów)
- Samochód GAZ 69 ma rejestracje cywilne
-pagony kaprala ZOMO,Belki są nienaturalnej wielkości
-Zomowcy miast broni AK-47 Mają bodajże pepesze.Zwróciliście na to uwagę? Panowie.Dziwne to nieco

Zbych81 

Wysłany: 2015-07-05, 20:38   

Masz rację, weź tylko pod uwagę to, że film ten został wyprodukowany w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych, co według mnie jest wyjaśnieniem przytoczonych przez Ciebie i jeszcze kilku innych smaczków, które pojawiają się w filmie :-)

rafikx

Wysłany: 2015-07-05, 21:06   

Zbych81 napisał/a:
Masz rację, weź tylko pod uwagę to, że film ten został wyprodukowany w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych, co według mnie jest wyjaśnieniem przytoczonych przez Ciebie i jeszcze kilku innych smaczków, które pojawiają się w filmie :-)

Film był bodajże realizowany we Francji. Jakkolwiek z Polonezem jako z rekwizytem nie było tam wówczas większych problemów, tak o Nysę już tak. Co do broni - w Milicji było na stanie dużo PPS wz. 43, więc szczególnego odstępstwa od realiów nie ma.
Co do umundurowania, to odtwarzane ono bylo na podstawie fotografii ( dawno temu czytałem w Ekranie wywiad z A. Holland i tam było wspomniane o tym filmie), więc kolorystyka, emblematy i dystynkcje siłą rzeczy mogą odstawać od oryginału.
Zresztą w tym filmie nie chodzi chyba o rekonstrukcję Milicji, tylko o coś innego.

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2015-07-06, 13:51   

Już chyba poprzednicy powiedzieli wszystko. Już dawno tego filmu nie oglądałem - ale biorąc pod uwagę to iż film był kręcony we Francji, w latach, gdy "zbrojne ramię" było w Kraju wciąż prężne - i tak umundurowanie i wyposażenie zostało całkiem dobrze odtworzone, nawet tarcze "MILICJA" z pleksy tam się pojawiają, jak pamiętam nieco szersze niz w rzeczywistości, ale ktoś tam kiedyś musiał zadać sobie trud by je wytworzyć. Choć we Włoszech używali wtedy takich samych jak w ZOMO.

Tak samo Mercedes "grający" Nysę - chyba nie było w tamtym czasie na Zachodzie furgonu bardziej zbliżonego kształtami do Nyssana.

Koniec końców - uważam, że rodzimi Producenci często mniej wiernie odtwarzali umundurowanie i wyposażenie Formacji z tamtej epoki.

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Odpowiedz do tematu