FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
CZ-75 w MO / Policji
Autor Wiadomość
zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2015-09-21, 14:32   CZ-75 w MO / Policji

Niestety - temat to pytanie, a nie wiedza, którą mógłbym się podzielić.

Wiem, że w MO / Policji były (i być może są) używane pistolety CZ-75. Bardzo lubię tą broń - gdy pracowałem w Ochronie często-gęsto pobierałem "złotą dziewiątkę" (podobno tak się o niej mówi).

Czy ktoś z Użytkowników wie może coś może więcej na temat używania tego pistoletu w Naszej Policji? Domyślam się, że mieli je PS ZOMO / KAT. Co decydowało, że komuś została przydzielana taka broń?

Interesuje mnie także bardzo jak wyglądał futerał do CeZetki w latach 80/90?

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

shunkaha 

Wysłany: 2015-09-26, 10:28   

Cz-tki 75 były chyba pierwszymi pistoletami na nabój 9 mm Parabellum, jakie przydzielano polskiej milicji, a konkretnie pierwsi otrzymali je milicyjni antyterroryści. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych były powszechnie używane w tych oddziałach do momentu wprowadzenia Glocków. A co decydowało? W oddziałach AT przydzielano je normalnie , jako wyposażenie, ale np.operacyjny musiał mieć "chody" w uzbrojeniówce,żeby coś takiego dostać.Ja swojego peszelaka wymieniłem na P-83 w 2001r., a potem miałem P-99 i Glocka 19.

czak 

Wysłany: 2015-10-08, 01:30   

W KSP CZtki są używane nadal i mają się dobrze. Ja mam CZ 85B z pierwszej serii. Jeszcze Made in Czechosłowacja. Niestety nie znam jej historii i nie wiem kto używał jej przede mną. Kabura do niej była skórzana do pasa rano postaram się wkleić foty. Osobiście znam jeszcze kilka osób którzy mają CZ na stanie więc nie jest to taka egzotyczna broń.

mati54 

Wysłany: 2015-10-08, 13:07   

Dalej są używane kabury są ala TT skórzany naleśnik :)

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

czak 

Wysłany: 2015-10-08, 15:30   

Nie. Przypominają te skórzane które wydawali do Waltherów. Solidna gruba czarna skóra. Nie pamiętam czy mają bączki na szelki bo po nocy jak było do przewidzenia zapomniałem jej wyciągnąć do zdjęć. Normalnie poniewiera mi się gdzieś po szafce bo jestem mańkutem więc i tak nie mogę jej wygodnie używać.

czak 

Wysłany: 2015-10-16, 19:59   

To jutro trochę trwało ale nie miałem czasu dosiąść do kompa. Jakość zdjęć i artyzm nie powala ale były robione na szybko telefonem. Taką oto kaburę wydają do cezetki. Istnieje tylko wariant praworęczny. Każdy kogo znam i ma na stanie CZ dostał taką kaburę. Niestety nie ma żadnych stempli i nie jestem w stanie odszyfrować daty produkcji.Nie wiem czy mogła być jeszcze milicyjna czy nie. Tak czy inaczej jest w bardzo dobrym stenie.

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2015-10-20, 21:51   

Dzięki za wrzucone zdjęcia, choć wydaje mi się, że to raczej wyrób bliższy współczesnemu

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

rafikx

Wysłany: 2016-01-05, 22:54   

czak napisał/a:
Obrazek

Obrazek

To jutro trochę trwało ale nie miałem czasu dosiąść do kompa. Jakość zdjęć i artyzm nie powala ale były robione na szybko telefonem. Taką oto kaburę wydają do cezetki. Istnieje tylko wariant praworęczny. Każdy kogo znam i ma na stanie CZ dostał taką kaburę. Niestety nie ma żadnych stempli i nie jestem w stanie odszyfrować daty produkcji.Nie wiem czy mogła być jeszcze milicyjna czy nie. Tak czy inaczej jest w bardzo dobrym stenie.

Ta kabura to wytwór firmy GUNSKÓR, która w latach 90-tych miała siedzibę na ul. Legionowej w Warszawie. Kupowałem u nich kabury do P-64, P-83, Glocka 17 i Cz75. Oprócz tego oprawiali pieknie blachy policyjne (tarcze starego wzoru) w skóre z uchwytem na pasek. Robili tez fajne szelki operacyjne. Jak sie zwinęli z Legionowej, to pozostało kupować akcesoria do broni na ul. Zana (kapitalne kabury na udo, o niebo lepsze od "firmowych").

czak 

Wysłany: 2016-01-10, 09:47   

Do swojej cz też dorabialem kaburę na Zana. Operacyjną typu kondor dla leworęcznych. Uważam że dobrze ukrywa pod ubraniem nawet tak wielkie kopyto jak CZ85. I jestem z niej zadowolony choć wolę nosić broń przy pasie w motylku (też z Kajmana)

Odpowiedz do tematu