FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
UAZ 469 - kolor galeryjki
Autor Wiadomość
jawkers 

Wysłany: 2016-10-18, 17:49   UAZ 469 - kolor galeryjki

Witam.
Na początek się przedstawię.
Na imię mam Łukasz mieszkam w Żywcu.
Modelarstwem zajmuję się już kilkanaście lat z małymi przerwami. Zaraziłem się tym hobby od mojego taty, były to połowa lat 80. Tyle o mnie.

Od kilku miesięcy buduję model milicyjnego UAZ'a 469.
Razem z kolegami na forum modelarskim, zastanawiamy się czy galeryjka z napisem "MILICJA" występowała w kolorze nadwozia z jakim był pomalowany samochód, czy tylko w kolorze niebieskim mimo iż samochód miał kolor zielonkawo brązowy, czy oliwkowy, taki jak model poniżej?
Pomyślałem, że tu na forum otrzymam odpowiedz, ponieważ nigdzie nie mogliśmy znaleźć nic na ten temat

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

Max Klinger

Wysłany: 2016-10-19, 05:29   

Nigdy nie widziałem galeryjki innej niż niebieska na UAZ-ie. Czasem był to sam kogut bez reklamy ale rzadko. To UAZ czasem bywał niebieski / choć nie fabrycznie/ .

jawkers 

Wysłany: 2016-10-19, 16:06   

Witam.
Dziękuje bardzo Max Klinger za pomoc.

Jeszcze mam jedno pytanie.
UAZ widoczny na powyższym zdjęciu ma białe pasy i napisy.
Widziałem także UAZ'a tego samego koloru, ale z niebieskim pasem i napisami.
Co oznaczały te kolory pasów i napisów na nadwoziu? Czy z niebieskim pasem i napisami to była wersja dla dowódcy czy coś podobnego?

Max Klinger

Wysłany: 2016-10-20, 06:57   

O nie ! To zmiana sposobu oznaczania samochodów. Uaz był zawsze oliwkowy, inne samochody Milicji nie zawsze były niebieskie. Wcześniej były białe lub kremowe i miały niebieski pas i napis Milicja, a wcześniej nawet MO / ale chyba już nie UAZ 69 prędzej GAZ/. Stąd wczesne UAZ- y miały niebieski pas. Ale były to raczej starsze wersje z małymi białymi światłami kierunkowskazów przednich i okrągłymi puszkowatymi światłami tylnymi.
Pomijam kolory nietypowe radiowozów gdyż i takie były np. zielony. Nie odpowiem dokładnie ci od kiedy wprowadzono te zmiany, ale jak poszukasz chyba nawet w tym forum to na pewno znajdziesz.
A jeszcze jedno: Inne samochody ZOMO też bywały oliwkowe zobacz film " Nie lubię poniedziałku" fajna Nysa starszego typu z odsuniętymi obydwoma drzwiami bocznymi.

Porucznik 

Wysłany: 2016-10-20, 23:16   

W latach 1971-1978 wszystkie samochody milicyjne miały niebieskie paski i białe napisy MILICJA. Ponadto wszystkie pojazdy będące na stanie ZOMO oraz samochody terenowe były w kolorze khaki.

Co do koloru galeryjki, to raczej stawiał bym na ciemniejszy odcień.

Max Klinger

Wysłany: 2016-10-21, 11:05   

Porucznik napisał/a:
W latach 1971-1978 wszystkie samochody milicyjne miały niebieskie paski i białe napisy MILICJA

Z całym szacunkiem Panie Poruczniku, ale ówczesne jasno malowane radiowozy miały raczej napis Milicja niebieski.
W albumie pojazdy na stronie np. 8 jest bardzo obrazowe zdjęcie PF125p, które dodał ......... :lol:

mlodszy chorazy 

Wysłany: 2016-10-21, 18:28   

mam oryginalną galeryjke LBS6 i LB4 w oryginalnym malowaniu napewno są w kolorze granatowym jutro jak dam rade to wstawie foto

Porucznik 

Wysłany: 2016-10-21, 21:43   

Max Klinger napisał/a:
Porucznik napisał/a:
W latach 1971-1978 wszystkie samochody milicyjne miały niebieskie paski i białe napisy MILICJA

Z całym szacunkiem Panie Poruczniku, ale ówczesne jasno malowane radiowozy miały raczej napis Milicja niebieski.
W albumie pojazdy na stronie np. 8 jest bardzo obrazowe zdjęcie PF125p, które dodał ......... :lol:

Oczywiście, mój błąd, miałem na myśli te w kolorze khaki. Białe na białym nie mogły być :-)

mlodszy chorazy 

Wysłany: 2016-10-22, 19:52   

galeryjka LB4 rok 75 oryginalne malowanie kolor granatowy galeryjka LBS6 rok 80 była już przemalowana ale widać oryginalne malowanie ten sam granat co na LB4

Odpowiedz do tematu