FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
13 XII 2012
Autor Wiadomość
sanchez 

Wysłany: 2012-12-13, 22:52   

wolfik napisał/a:
idę się zastrzelić !

spokojnie na 13 grudnia świat się nie kończy :-)

Ja bezskutecznie od paru lat walczę, żeby na naszym podwórku zrobić coś w rocznice grudnia 70 - niestety bezskutecznie. Zerowe zainteresowanie. Podczas uroczystości ważniejsze jest polityczne lansowanie się nad grobami zmarłych niż przedstawienie wydarzenia historycznego dla młodych ludzi.

mati54 

Wysłany: 2012-12-13, 23:12   

Zbych81 napisał/a:
A końca świata nie będzie ;-) Znaleźli resztę kalendarza Majów :mrgreen:

Słyszałem że teraz będzie kalendarz Czerwców :)

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

Agata 

Wysłany: 2012-12-14, 10:34   

Flachenty napisał/a:
Agata napisał/a:
Zbych81 napisał/a:
Drodzy koledzy, mam tutaj trochę materiałów operacyjnych KDMO Praga Płd. z dnia dzisiejszego.
https://picasaweb.google.com/118338774743197856886/13Grudnia2012?authkey=Gv1sRgCIy27rCVqMadhAE#

Dla mnie najlepsze jest zdjęcie numer 8 :mrgreen: . Proponuję zmianę resortowych szalików ! Osobiście je wydziergam co bardziej zasłużonym funkcjonariuszom :lol:

zgłaszam się na ochotnika jako "model" do przymiarki :)

Proszszsz.... To kiedy ? :-)

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2012-12-14, 12:03   

Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze, takie przemyślenie, które pojawiło sie u mnie juz w zeszłym roku na 13 XII.

Obiektywnie rzecz biorąc, nie dziwie sie stanowisku Fundacji, która rok w rok organizuje akcje "Młodzi pamietaja". Moim zdaniem ta forma upamiętnienia rocznicy stanu wojennego (organizowana rok w rok od 2005 roku) wyczerpała się, stała się nudna, oklepana, co więcej, zagubił sie gdzieś jej sens, istota.

.. w początkowych latach poschodziła do Nas młodzież, zaciekawieni ludzie. Jeśli myśmy kogoś czegoś nie nauczyli, to sami mogliśmy się czegoś nauczyć. Stojac w mundurze rok temu czułem, ze Nasza akcja wywołuje obojętność. Ci, których powinnismy zainteresowac - omijali nas szerokim łukiem, podchodzili do nas...

Coz, Poeta mówi "słuchaj takze głupców i ignorantów - oni takze maja swoja opowiesc". Niestaty, ja tych opowiesci nasłuchałem sie przez te 5 lat - podchodza do nas wciaz te same geby, politikierzy, pieniacze, rozrzewiony menel, który opowiada, ze "my tez tak byli ubrani, jeździlimy Staramy i strzelali gazamy". Mysle, ze juz wystarczy. Wystarczy corocznych patroli, odgrodzonego Pl. Zamkowego o 18, spychania tłumu rok w rok w ta sama strone..

Owszem, jakiś efekt tego jest - na Forum przybywa uzytkowników, na inscenizacjach w mundurach jest zawsze kilka Nowych, młodych przejetych twarzy, ale w kontekscie całosci - całej idei, by kazdy młody człowiek wiedział o co chodziło 13 XII, znał "Ojców dzieje" - to mało.

Uwazam, ze jesli chcemy kontynuowac idee akcji "Młodzi pamietaja" - mamy przez najblizszy rok zadanie domowe do odrobienia - zastanowic sie nad nową formułą tej akcji.

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Max Klinger

Wysłany: 2012-12-14, 17:27   

Nie przypuszczałem, że moja sarkastyczna myśl o nudzie stanie się faktem :-( . No cóż takie czasy, za rok może przy niby patrolu ustawi się stoisko z chińskimi podróbkami sprzętu MO, watą cukrową lub góralska kapela :mrgreen:
A tak na poważnie minęło już 31 lat od tamtych dni . To tak jak by był rok 1976 po wojnie. Kto wtedy do tym jeszcze pamiętał, byli 4 pancerni, i Kloss i akademie na 9 maja ( większa) i 1 września i tyle. Dzisiaj już są inne czasy dla młodych ludzi stan wojenny to taka sama abstrakcja jak brak internetu. Starsi i tak wiedza lepiej jak było ( każdy inaczej :-D ). , a młodych poza nieliczną aczkolwiek krzykliwą grupą niewiele to obchodzi . I nic tego nie zmieni ( mimo starań różnych środowisk), ludzie coraz bardziej interesuje przyszłość, lub jeszcze bardziej problemy dnia dzisiejszego. Wizja złego ZOMO-wca jakoś odchodzi w przeszłość. Bardziej można bać się współczesnych policjantów OPP wyglądających jak szturmowcy imperium. A taki ZOMO-wiec to tylko w moro lub nawet wyjściowym mundurze, taki obraz budzi tylko politowanie, a jeszcze ( w jakże szlachetnym i popieranym przeze mnie celu) zbieraniu pieniędzy na WOŚP to już tylko sympatię. Pozostaje chyba jedynie utrzymywanie w gotowości sprzętu na potrzeby filmu lub udział w rekonstrukcjach które będą obserwować jedynie faktycznie zainteresowani tematem.
To właściwie nie moja sprawa, nie chcę tu nikogo instruować ani tym bardziej pouczać. Zyskaliście moją sympatię i tyle. ( zwłaszcza po legendach PRL) które po raz kolejny niedawno oglądałem.

Flachenty 
tankista

Wysłany: 2012-12-14, 19:05   

Agata napisał/a:
Flachenty napisał/a:
Agata napisał/a:
Zbych81 napisał/a:
Drodzy koledzy, mam tutaj trochę materiałów operacyjnych KDMO Praga Płd. z dnia dzisiejszego.
https://picasaweb.google.com/118338774743197856886/13Grudnia2012?authkey=Gv1sRgCIy27rCVqMadhAE#

Dla mnie najlepsze jest zdjęcie numer 8 :mrgreen: . Proponuję zmianę resortowych szalików ! Osobiście je wydziergam co bardziej zasłużonym funkcjonariuszom :lol:

zgłaszam się na ochotnika jako "model" do przymiarki :)

Proszszsz.... To kiedy ? :-)

Daj znak a się pojawię :)

mati54 

Wysłany: 2012-12-15, 19:56   

http://mojaolesnica.pl/article.php?id=7405

A taka inscenizacja z mojego powiatu

ORMO 

Wysłany: 2012-12-16, 02:11   

mati54 napisał/a:

ale czaszka

wolfik 

Wysłany: 2012-12-16, 07:41   

mati54 napisał/a:

Pozostawię to bez komentarza :!:

mati54 

Wysłany: 2012-12-16, 11:21   

No to może ja skomentuje chodź mnie tam nie było ale po rozmowie z funkcjonariuszem który został przewrócony ,okopany oraz został mu zniszczony sprzęt. W/w milicjant brał udział jako cywil na inscenizacji Zbrodni Lubińskiej oraz zważywszy na jego wiedzę z okresu PRL to ludzie bali się kontaktu, konfrontacji z milicjantami a szczególnie ZOMO , gdyż ZOMO działało stanowczo i często brutalnie. Lecz w szkole tego nie uczą i dzieci z liceum znalazły sobie fajną okazję aby się wyrzyc i nie zastosowały się do podanych im wcześniej wskazówek!! Wracając do oceny funkcjonariusz miał okazję zobaczyć pełną profeskę oraz totalny niewypał zwany żenadą i stratą około 800zł .

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2012-12-16, 12:58   

Straty w ludziach i sprzęcie jak to w realu... szkoda tylko że kasa resortowa mu ich raczej nie pokryje!!! :roll: Widać że za mało było nadgorliwych/agresywnych funkcjonariuszy drogówki bo jak by było kilku jak ten z Fiata to tylko PROTESTUJĄCY BY WYLĄDOWALI NA URAZÓWCE!!! :-P
A ten przewodnik psa służbowego jak to godził ze strzelaniem UGŁ-ami?! :mrgreen:

Odpowiedz do tematu