FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
A może ZLOT, SEMINARIUM kole-nerów pojazdów M
Autor Wiadomość
zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2013-01-06, 13:45   A może ZLOT, SEMINARIUM kole-nerów pojazdów M

Że tak zacznę sentymentalnie - od początków GRH milicja.waw.pl i wiernego odtworzenia przez Porucznika i Wolfa radiowozów MO z lat 80-tych - minęło już sporo czasu - na tyle, by wiele innych Osób w całej Polsce - podążyło w Wasze ślady i trzymało przy tym poziom.

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie - ilu Nas - Kolekcjonerów, posadaczy odrestaurowanych radiowozów, członków GRH w ogole jest?? Kim jesteśmy, jacy jesteśmy, dlaczego taka pasja i kto co chciałby osiągnąć - co sie komu marzy??

Myślałem o stworzeniu bazy danych, gdzie można byłoby się wpisywać, dodawać zdjęcia, "zareklamować się", ale także po prostu się poznać. Niestety moje umiejętności nie ida w kierunku tworzenia stron i baz danych w internecie, pozatym - średnio pozwala mi czas na bawienie się w takie rzeczy.

Ale.. W Policyjnym Klubie Kolekcjonera w którym działam co jakiś czas oranizowane są tzw. Seminaria - spotkania połączone z prelekcjami. Jest w ciągu roku kilka "Zlotów miłośników pojazdow militarnych".

Pomyslałem sobie - być może jest wśród analogicznych GRH jak milicja.waw.pl, właścicieli historycznych radiowozów potrzeba poznania się, spotkania, wymiany wiedzy??

Być może warto byłoby sie zastanowić nad połaczeniem tych 2 form - seminarium i zlotu, tak by móc się spotkać, poznać pochwalić zbiorami. Ja należę do kasty malkontentów i moim zdaniem zawsze jest jakis powazny temat do przedyskutowania, nawiazania współpracy itd, ale mogłaby to być po prostu okazja do sympatycznego spotkania ludzi o tym samym hobby. Zresztą bardzo dużo ciekawych rzeczy można by przy tej okazji zrobić.

Ponadto myśle, że byłoby to wydarzenie bez precedensu w polskim światku rekonstrukcyjno-kolekcjonerskim i mogłoby być formą promocji Grup Rekonstrukcji Historycznych nastawionych na MO i LWP w latach PRL.

To tak na razie pomysł - idea. Żeby ocenić jej sens i w ogole potrzebe - liczę na zabranie głosu przez Członków innych GRH, czesto nie zalogowanych a czytających Forum - "rozreklamowanie" linka do tego tematu itd, itp,

z kolekcjonerskim pozdrowieniem!

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

mati54 

Wysłany: 2013-01-07, 20:45   

Ostatnio rozmawiałem z osobami którzy kochają sprzęt pożarniczy i oni zaczynają dążyć do tego aby zorganizować zlot pojazdów resortowych :) może za jakiś czas będzię głośno i wtedy się spotkamy :)

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

sanchez 

Wysłany: 2013-01-21, 22:32   Re: A może ZLOT, SEMINARIUM kole-nerów pojazdó

zomol napisał/a:

Pomyslałem sobie - być może jest wśród analogicznych GRH jak milicja.waw.pl, właścicieli historycznych radiowozów potrzeba poznania się, spotkania, wymiany wiedzy??

Być może warto byłoby sie zastanowić nad połaczeniem tych 2 form - seminarium i zlotu, tak by móc się spotkać, poznać pochwalić zbiorami. Ja należę do kasty malkontentów i moim zdaniem zawsze jest jakis powazny temat do przedyskutowania, nawiazania współpracy itd, ale mogłaby to być po prostu okazja do sympatycznego spotkania ludzi o tym samym hobby. Zresztą bardzo dużo ciekawych rzeczy można by przy tej okazji zrobić.

To jest bardzo dobry pomysł :-) Jakiś czas temu podsuwałem Porucznikowi taki pomysł aby zorganizować kameralny zlot integracyjno - treningowy :-) Byłaby okazja bliżej się poznać no i oczywiście wymienić się doświadczeniami ze świata kolekconersko-rekonstrukcyjnego.

Odpowiedz do tematu