FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojazdy Milicji Obywatelskiej 1944-1990
Autor Wiadomość
QLIG 

Wysłany: 2014-01-10, 12:44   Pojazdy Milicji Obywatelskiej 1944-1990

To, co udało mi się uzbierać - pojazdy używane przez MO od początku jej powstania ( jeszcze przed końcem II WŚ ), aż do jej przekształcenia w Policję.
Skala 1:43
Z racji tego, że jestem kolekcjonerem anie modelarzem - niektóre bardziej, niektóre mniej udane, ale są.
"Cierpię" na brak wyposażenia ostatnio, więc niektóre galeryjki czy same "kogutki" są z różnych źródeł. W przyszłości mam zamiar zamienić na zgodne wymiarowo z oryginałami.
Jedynie Honker został zakupiony kiedyś już przemalowany. Jedyne co w nim zrobiłem, to zastąpiłem kalki POLICJA na MILICJA.
Kilka wymaga poprawek ( rejestracje, koguty )

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2014-01-11, 21:49   

super kolekcja, gratuluje

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

QLIG 

Wysłany: 2014-01-13, 13:09   

Dzięki. Powoli się rozrasta. Na pewno dojedzie niedługo Star 266 i Łada Niva ( oczywiście w jedynej słusznej skali 1:43 ) Pomysłów mam jeszcze wiele, ale niestety nie wszystko to co znalazłem na zdjęciach ma swoje odpowiedniki w modelach...

QLIG 

Wysłany: 2014-01-14, 18:58   

Szafran 
Hełmiarz

Wysłany: 2014-01-14, 21:30   

BTR-60 też jest w 1\43?

QLIG 

Wysłany: 2014-01-15, 08:40   

Wg producenta tak ;) Ale to stara radziecka zabawka nieco "podrasowana"...Mierzyć nie mierzyłem, ale z innymi wygląda tak:

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-01-15, 22:03   

QLIG napisał/a:
Wg producenta tak ;) Ale to stara radziecka zabawka nieco "podrasowana"...Mierzyć nie mierzyłem, ale z innymi wygląda tak:

[url=http://imagizer.imag...gv2.jpg]Obrazek[/URL]

No to nie jest w skali... i wieżyczka też jakaś nieproporcjonalnie mała do reszty!!! :-(
Dorobiłeś patent racjonalizatorski z pługiem... to może spróbuj wydłubać całego BTR-a?!
A widziałeś gdzieś niebieskiego nie z Policji?!
Ale kolekcja poza tym imponująca!!! :mrgreen:

QLIG 

Wysłany: 2014-01-16, 11:55   

dzielnicowy Mar napisał/a:

No to nie jest w skali... i wieżyczka też jakaś nieproporcjonalnie mała do reszty!!! :-(
Dorobiłeś patent racjonalizatorski z pługiem... to może spróbuj wydłubać całego BTR-a?!

Weź poprawkę, że to zabawka dla dzieci wyprodukowana w "CCCP" :):

A talentu na wydłubanie całości nie mam niestety...A innego anwet w zbliżonej do 1:43 skali jeszcze nikt inny nie wyprodukował niestety...
dzielnicowy Mar napisał/a:
A widziałeś gdzieś niebieskiego nie z Policji?!

Szukałem prawie rok, czytałem wiele. Pytałem wiele. We wspomnieniach byłych zomowców można znaleźć, że się zdarzały - zarówno BTR jak i jeden Skot w tych kolorach. A ze zdjęć to mam tylko takie:

FAkt, nie ma daty, ani gdzie zrobione - ale patrząc na auta, umundurowanie, "blondynę" przy pasie - można wywnioskować, że albo koniec lat 80-tych, albo początek 90-tych.
Ale z drugiej strony - policja miała BTRy granatowe, a nie jasnoniebieskie - więc założyłem, że to jeszcze milicyjny ( lub pomalowany w czasach PRL, sądząc po jakości lakieru )

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-01-16, 13:35   

No ale to nie była uwaga do Ciebie w sensie że źle zaprojektowałeś model tylko stwierdzenie że przy Gazie cały jest za mały a zwłaszcza wieża nie trzyma proporcji!!! CO WCALE NIE UMNIEJSZA ROBOTY KTÓRĄ WŁOŻYŁEŚ W MOBILIZOWANIE TYCH WSZYSTKICH POJAZDÓW DO MO!!! :mrgreen: Z jednej strony może to rosyjskie odchyły... skoro BTR w czasach zabawki był w linii, to nie ułatwiajmy życia okropnym szpiegom :lol: , a zwłaszcza pewno chodziło o względy technologiczne czyli odlanie modelu z jak najmniejszej ilości część...
Teraz firma Trumpeter robi modele nowoczesnych (w sensie chyba wyglądających jak trzeba) BTR-ów-60 ale w skali 1/35.
Dzięki za zdjęcie, ale to raczej już początki policji. Zadziwiające że na niczym nie ma nr. rejestracyjnych, ale na początku to i tak były takie jak w MO.
Właściwie oryginalnie wszystkie były w kolorze khaki, w policji chyba w Gdańsku przemalowali na taki jakiś pod niebieski/granatowy.

QLIG 

Wysłany: 2014-01-16, 13:57   

Szansa w modelarstwie żywicznym ;) Właśnie dotarł do mnie taki Star 266. ( 1:43 oczywiście :) )

Ale jeszcze roboty trochę z nim jest - posklejać, pomalować...
( zdjęcie autora projektu )

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-01-16, 14:02   

QLIG napisał/a:
Szansa w modelarstwie żywicznym ;) Właśnie dotarł do mnie taki Star 266. ( 1:43 oczywiście :) )

[url=http://imagizer.imag...r1c.jpg]Obrazek[/URL]

Ale jeszcze roboty trochę z nim jest - posklejać, pomalować...
( zdjęcie autora projektu )

Koszmarnie droga droga!!! :roll: Korci i mnie ten Star, ale w skali 1/35... tylko co popatrzę w plany to stwierdzam że nie na moje umiejętności!!! :shock:

QLIG 

Wysłany: 2014-01-16, 14:27   

Trochę kosztował, ale to jedyny Star 266 w tej skali ;)

Tymczasem popróbowałem stworzyć coś latającego w podobnej skali:

To pierwsza w życiu próba z malowaniem w kilku kolorach, więc trochę nierówności jest.

Szafran 
Hełmiarz

Wysłany: 2014-01-16, 14:53   

Kojarzę tego BTR z zabawek rodem z CCCP. Dość dobry jest BTR-60 z serii Ruskie Tanki. Niestety tylko w 1\72. Z BTRów jest jeszcze BTR-40 tym razem w 1\43

QLIG 

Wysłany: 2014-01-16, 14:59   

No i najbardziej oczekuję, że w serii w której wyszedł BTR40 wyjdą też inne - czekam na 152 i 60 ;)

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-01-16, 15:06   

QLIG napisał/a:
Trochę kosztował, ale to jedyny Star 266 w tej skali ;)

Tymczasem popróbowałem stworzyć coś latającego w podobnej skali:

[url=http://imagizer.imag...g2k.jpg]Obrazek[/URL]

To pierwsza w życiu próba z malowaniem w kilku kolorach, więc trochę nierówności jest.

Pierwsze koty za płoty... nie jest źle, co najwyżej opony bym poprawił na matowo.
A kojarzysz to akwarium wstawiane zamiast jednego z bocznych okien Mi-2 żeby obserwator mógł podczas lotu spoglądać pod śmigłowiec?! :mrgreen:

Odpowiedz do tematu