FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody operacyjne MO/SB
Autor Wiadomość
lbs5

Wysłany: 2015-01-14, 22:03   

Poruczniku- obawiam się , że ten Twój kogut, to żaden unikat tylko mutant . Wszystko wskazuje na to ,że ktoś do obudowy z LBO-10 dopasował podstawę magnetyczną z LBO-10K1, a do mechanizmu przykręcił oryginalne lustro z LBO10. Lampa występująca w filmie ma o wiele niższą i całkowicie płaską podstawę . Przypuszczam, że podstawa w LBX3 i w tamtym mechanicznym kogucie była taka sama (link ze zdjęciami LBX3 podawałem wcześniej). Pytanie tylko jaki mechanizm był tam zastosowany skoro LBO nie były jeszcze w sprzedaży. Film jest z 1986 roku. Zakładając że zdjęcia kręcono w 1985 , to trochę za wcześnie na mechaniczne LBO, skoro LBS5 były produkowane jeszcze w 1988 roku (w sprzedaży w Elektrze były jeszcze na początku lat 90 tych) , a LBO pojawiły się w okolicach 89 roku

P.S Minąłem się postem z Arkiem ale nie będę wykreślał powtarzających się przemyśleń :-)

Porucznik 

Wysłany: 2015-01-15, 00:16   

Przy okazji rozmontuję go na czynniki pierwsze, bo i tak się nie kręci, więc pewnie silniczek do wymiany.

Oficer MO 

Wysłany: 2015-03-29, 23:02   

Ostatnio znalazłem również takiego koguta o jakim była mowa. Co prawda serial był policyjny"Ekstradycja odc.6" ale myślę że jak najbardziej sprzęt był używany z minionej epoki. Zastanawiające bo w kilku serialach/filmach były używane takie lampy. Wątpliwe że to przeróbka z LBO-10k1 bo podstawa jest tak samo niska, jak w fotosach wcześniej dodanych.

Arek 
Kolekcjoner

Wysłany: 2015-03-30, 18:59   

LBO-10K1 bez klosza i metalowego spodu spokojnie się nakryje kloszem od LBO-10. Wystarczy dorobić tylko pierścień na dole żeby zwiększyć średnicę spodu, zmienić odblask na większy i mamy takie coś jak na tym kadrze. Wujek Google podpowiada że ten serial był kręcony od 95 roku czyli wszystkie części do wykonania takiego "cuda" były wtedy dostępne.

Zbych81 

Wysłany: 2015-03-30, 19:37   

W temacie były też posty z ,,Prywatnego śledztwa", który kręcili w bodaj '86.

Oficer MO 

Wysłany: 2015-03-30, 20:44   

Teoria że to jest przeróbka z lampy LBO-10k1 nie przekonuje mnie.. Gdyby to był jeden serial/film wszystko OK ale tu za dużo tych pseudo przeróbek. Interesujące jest to że wymiary, wysokość podstawy i wykonanie jej, jest łudząco podobne do wcześniej zamieszczonych na zdjęciach przez kolegę lbs5 zdjęciach magnetycznych lamp LBX. http://www.fotosik.pl/u/emka112/album/565996

Porucznik 

Wysłany: 2015-04-13, 13:00   

U mnie sprawa wyjaśniona :

Oficer MO 

Wysłany: 2015-04-18, 13:03   

pisał Pan że nie działa silnik, proponuję podpiąć do 9V lub 12V bezpośrednio do złączy silnika, jeśli będzie działał to za pewne jest uszkodzony stabilizator napięcia który jest wlutowany na tym układzie scalonym (czarny kwadracik z trzema nóżkami) koszt takiego to 1-2zł i powinno działać

Arek 
Kolekcjoner

Wysłany: 2015-04-18, 23:10   

Jeśli silniczek jest na 12V to nie będzie stabilizatora tylko dwie diody w szeregu. Ja na dobry początek zamienił bym przewody na wtyczce bo jak jest zła polaryzacja to się obracać nie będzie ;-)
Oficer MO napisał/a:
Teoria że to jest przeróbka z lampy LBO-10k1 nie przekonuje mnie.. Gdyby to był jeden serial/film wszystko OK ale tu za dużo tych pseudo przeróbek. Interesujące jest to że wymiary, wysokość podstawy i wykonanie jej, jest łudząco podobne do wcześniej zamieszczonych na zdjęciach przez kolegę lbs5 zdjęciach magnetycznych lamp LBX. http://www.fotosik.pl/u/emka112/album/565996

Może i jest podobne bo ma tą samą średnicę i grubość ale to co innego - lbx-3 mają podstawę metalową i otwór na kabel jest w kloszu. Na ostatniej focie wyraźnie widać że przewód wychodzi z podstawy.

Odpowiedz do tematu