FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
13 grudnia 2014 r.
Autor Wiadomość
Mobil 
www.milicja.net

Wysłany: 2014-12-14, 17:24   

Info z wydarzeń w Tomaszowie
http://tvtomaszow.pl/2014...tanu-wojennego/
przy okazji, dzięki wielkie Zomol za wsparcie :)

Ci którzy mnie znają osobiście i ewentualnie by się zastanawiali kto to na foto, tak to jestem ja ;-)

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-12-14, 20:02   

Robo napisał/a:
Dzisiejsza inscenizacja stanu wojennego, która odbyła się w Trzebiatowie:
http://miastokolobrzeg.pl...foto-video.html

Co o tym sądzą koledzy po fachu?

Inscenizacja czy raczej happening?! Czy tam ktokolwiek był regulaminowo ubrany?! Bechatki z lotnictwa, Milicjanci w znacznie późniejszych mundurach ;-) ze Służby Więziennej, gumofilce akceptowalne w wojskowym patrolu na mrozie jaki wtedy był... ale ZOMO podczas rozpędzania demonstracji... :lol: A ten 12 - 13 letni pół "ZOMO-wiec" w wojskowych butach to już wisienka na torcie!!! :roll:
I tylko 2 ochotników do bycia zatrzymanym na wszelkie sposoby... może trzeba było poszukać chętnych na imprezach sado-macho?! :-P
No to tak z grubsza... :shock:

sanchez 

Wysłany: 2014-12-14, 21:08   

Mobil ja bym ciebie na ulicy nie poznał :-)

My możemy się z Wami na razie podzielić tylko galerią z przygotowań do akcji :-) Ale niebawem będzie pewnie pełny reportaż.

http://odwaszegofotokores...czyli-stan.html

My w tym roku bardziej postawiliśmy na edukacje i muzykę. Nie było jednej dużej inscenizacji. Były odgrywane mniejsze scenki na naszej zaimprowizowanej ulicy stanu wojennego. Głównym elementem spotkania z historią była ekspozycja tematyczna oraz test z wiedzy historycznej. Odpowiedzi były umieszczone na terenie naszej ulicy. Podczas naszego wydarzenia oczywiście nie zabrakło pieśni opozycyjnych, rozmów z ludźmi którzy przeżyli stan wojenny w Gdańsku. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla harcerzy z hufca ZHP w Gdańsku oraz uczestników testu.

http://kwfoto.eu/13-grudnia-pamietamy

lbs5

Wysłany: 2014-12-15, 07:46   

Tak oglądam tę inscenizację z Trzebiatowa i dochodzę do wniosku ,że to chyba ma coraz mniejszy sens. Sorry chłopaki, nie jestem związany z żadną grupą rekonstrukcyjną , jedynym w moim przypadku tematem milicyjnym jest kolekcja lamp sygnalizacyjnych i Nysa konwojowa , która posiadam . Jednak po oglądnięciu materiału byłem zażenowany. To w żadnym wypadku nie jest przekaz historyczny. Garstka oglądających może odnieść wrażenie, że w tym stanie wojennym to było bardziej lajtowo niż teraz w czasie obchodów 11 listopada w Warszawie. Doceniam wkład włożony w przygotowanie tego wszystkiego ale efekt końcowy jest delikatnie mówiąc - mierny. W czasie wprowadzenie stanu wojennego miałem 6 lat . Może nie wiele zapamiętałem z tego okresu , ale jedno z pierwszych skojarzeń , które mam do dzisiaj to strach o najbliższych . Nieważne czy było się u jednej babci , czy u innej rodziny nie było wcale nikomu do śmiechu. Wtedy dorośli starali się ukrywać wiele tematów przed dziećmi , więc też nie o wszystkim wiedziałem, ale skrawki rozmów docierały do mnie i nie były to relacje ze spotkania z Milicją przy grochówce. Z inscenizacji robi się piknik . Jest fajnie, ktoś coś pokrzyczy, zjemy grochówkę , przyjedzie suka z reklamą wynajmu , pójdziemy do domu na telenowelę.
Może zamiast inscenizacji lepszym wyjściem byłaby jakaś wystawa plenerowa, gdzie pojazdy były by tylko tłem . Jacyś świadkowie tamtych wydarzeń byliby do "dyspozycji " młodzieży, która bezpośrednio mogłaby im zadawać pytania. Takie są moje trochę chaotyczne pierwsze wnioski. Pozdrawiam

sanchez 

Wysłany: 2014-12-15, 12:55   

zgadzam się z tobą kolego lbs5 dlatego po wnioskach z poprzednich imprez postanowiliśmy wybrać rekonstrukcje bardziej statyczną - można powiedzieć wystawową. Z odgrywanymi małymi scenkami ukazującymi sytuacje tamtego okresu. Jedna wielka bijatyka nie jest obecnie dobrze odbierana. A z pewnością niema to nic z przekazu historycznego czy też waloru edukacyjnego.

Podoba mi się akcja Mobila, koszerna i na temat w miarę środków jakimi się dysponuje.

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-12-15, 20:17   

Taka Gdańska wystawka z mikro scenkami to chyba znacznie lepsza formuła! Bez fajerwerków... ale widać bardziej rzetelne podejście.

sanchez 

Wysłany: 2014-12-15, 20:35   

Wszyscy staramy się dążyć do ideału. Więc zastanawiam się, dlaczego powiela się ciągle te same błędy. Są przecież dostępne wzorce, nie trzeba przecierać nowych szlaków. Wystarczy obejrzeć parę filmów archiwalnych czy chociażby galerie na tym forum. To wszystko zostało już powiedziane i omówione. Potem wystarczy zapoznać się z ofertą allegro, tam prawie wszystko jest dostępne.

Dziękujemy Dzielnicowy za dobre słowo, ale nam także się zdarza popełniać sporo błędów, często wychodzi to dopiero podczas przeglądania zdjęć po akcji. Ciężko zapanować nad zgrają niezdyscyplinowanych zomoli :-)

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-12-15, 21:15   

Błędów nie popełniają ci co nic nie robią... Na waszej imprezie był jakiś przekaz/wartość poznawcza i kontekst - namiastka tamtej epoki, tam to się ocierało o jakąś parodie w stylu jak amerykańscy filmowcy widzą wojnę(a tu Stan Wojenny)!!! :lol: Nie da się ukryć że taka inscenizacja mająca ręce i nogi to nawet przy założeniu że biorą w niej udział ochotnicy wyposażeni często za własne uciułane pieniądze, to i tak oprawa/rozmach wymaga sponsorów. Jak ich nie ma to lepiej chyba nie silić się na Hollywood?! :roll:
Moim zdaniem ściągnięcie tych cywilnych staroci, "sprzedawanie" jabłek pod Żukiem to fajny pomysł bo walki z Milicją nie odbiegają aż tak bardzo od walk z Policją <=> to sobie każde rozgarnięte dziecko w internecie znajdzie i obejrzy!!!

sanchez 

Wysłany: 2014-12-15, 21:25   

To muszę ciebie zaskoczyć, bo nasze spotkanie z historią zrealizowano bez sponsorów. Przez grupę właściwie zwariowanych pasjonatów przy wsparciu innych grup rekonstrukcyjnych.

TomSob 
Pies Pluto(-nowy)

Wysłany: 2014-12-15, 22:01   

Mobilu, wielkie brawa dla Ciebie i ekipy za wytrwałość i profesjonalizm - prosto, konkretnie, koszernie, skutecznie:) No i ten nowy image;)

Podobała mi się również edukacyjna koncepcja tego, co działo się w tym roku w Stoczni - brawa również dla Ciebie Sancho i Twojej drużyny na (coraz liczniejszych) kółkach:)

Panowie z Trzebiatowa....
1. Musztra wojskowa i milicyjna jest do znalezienia w internecie. :)
2. Czy nie lepiej wystawić mniej funkcjonariuszy, ale poprawnie umundurowanych i wyposażonych?
Jeśli macie wątpliwości co do czego pasuje, wystarczy przejrzeć galerie z tego forum, czy chociażby zajrzeć na moją stronę - milicja.keed.pl
Czasem wystarczy chociażby nie zakładać tego, co zbędne - nagolenników, okrągłych szarych gogli....
3. Niestety ja również, podobnie jak kolega lbs5, mam wrażenie, że panowała u Was atmosfera piknikowa bardziej niż historyczna

Ale człowiek uczy się na błędach...ja również na swoją pierwszą inscenizację założyłem współczesne glany, bo nie miałem jeszcze skuterów:) Tylko, że my wtedy zaczynaliśmy od zera, a Wy macie już wzorce:) Powodzenia!

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-12-15, 22:25   

sanchez napisał/a:
To muszę ciebie zaskoczyć, bo nasze spotkanie z historią zrealizowano bez sponsorów. Przez grupę właściwie zwariowanych pasjonatów przy wsparciu innych grup rekonstrukcyjnych.

Tym bardziej to się chwali... choć w zasadzie sponsor był - zbiorowy i cichy bo w tej sytuacji jak jacyś rycerze sami się wyposażyliście!!! :mrgreen:

sanchez 

Wysłany: 2014-12-15, 22:32   

Każdy u nas ma swoje indywidualne sorty :-) Jedynie sponsor był na grochówkę - właściwie opłacił ją współorganizator.

Mobil 
www.milicja.net

Wysłany: 2014-12-15, 23:12   

Dzięki chłopaki za dobre słowo, ogólnie zadowolony jestem z tego co zrobiliśmy i jak to zrobiliśmy, mogło być lepiej, akurat u mnie zabrakło ludzi, byłbym w stanie umundurować 8 osób, 2 w sołtysówki, 2 w płaszcze i 4 w moro, bo mało kto wie, w Tomaszowie wszyscy (przynajmniej do tej pory) ubierani są w moje sorty, przydało by się żeby tu w Tomaszowie każdy miał swoje, bo ze zdjęć to tylko Zomol miał cały swój sort, może kiedyś to się zmieni. Lubie też wszystko zapiąć na ostatni guzik, dosłownie i w przenośni, a u mnie to nie wyszło, bo właśnie ten ostatni guzik w koszuli mi się rozpiął :) widać to na foto i tak jak powiedziałeś Sanchez, wyszło to dopiero podczas przeglądania zdjęć, a podczas akcji nikt mi o tym nie powiedział ;-) szkoda troche, ale jak patrze na te zdjęcia z Trzebiatowa to jakoś ta rozpięta koszula przestała mnie aż tak boleć, ale troche jeszcze boli

Porucznik 

Wysłany: 2014-12-16, 20:48   

Daj spokój, Andrzej, masz zaje....ty wąs i to się liczy :mrgreen:
Więcej komentował nie będę, zwłaszcza tego Trzebiatowa, bo aż oczy szczypią jak się to ogląda.
U nas na "patelni" jak co roku też były pajace. I co poradzisz ? Nic nie poradzisz. Fundacja ODPOWIEDZIALNOŚĆ OBYWATELSKA robi akcję , która jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek edukacji historycznej. Ktoś kto nie ma pojęcia o tamtych czasach może pomyśleć że zomowcy to były takie fujary w zadługich włosach, wesoła kompania generalnie. No i komu to przeszkadzało ?

Robo 
Robo

Wysłany: 2014-12-16, 22:03   

Mam wreszcie chwilę by odpisać. Jak kilku z Was mnie zna osobiście to już wie, że konkretny jestem więc piszę tak. Na inscenizację jak ją nazwano zostaliśmy zaproszeni (ja i 2 kolegów ze Stowarzyszeniaw Kołobrzegu) i nie mieliśmy wpływu na jej formułę, staraliśmy się pokazać swe pojazdy, umundurowanie i na tym sie skończyła nasza rola jako mających wpływ. Imprezę zorganizowali z własnych środków chłopaki z GRH Nałęcz z Trzebiatowa, która właściwie zajmuje sie 2 wojną światową, stąd brak ich wiedzy i właściwego umundurowania. My-z kOłobrzegu mieliśmy właściwe moim zdaniem wszystko co potrzeba, nie mamy sprzętu dla wszystkich którzy tam byli ani też możliwości nauczenia właściwego "działania" formacji zomo w takich sytuacjach ludzi biorących udział w tej imprezie. Dlatego też zgadzam się z Waszymi zarzutami jak najbardziej, bo wiedzę posiadam na te tematy. Staraliśmy sie po prostu pomóc, by jakoś to wyglądało. Ws jest dużo, możecie stworzyć cały pluton wyszkolonego zomo, co dane mi było osobiście widzieć i wielki szacun za ta wiedzę, którą mi przekazaliście przez to forum i osobiście. W przyszłym roku planujemy stworzyć już bardziej "własciwą" imprezę w samym Kołobrzegu, zorganizowaną przez nasze Stowarzyszenie, a właściwie jego 3 członków - milicjantów, która mam nadzieje, że wyjdzie zdecydowanie lepiej niż ta z Trzebiatowa.

Odpowiedz do tematu