FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żuk Milicja / Policja
Autor Wiadomość
lbs5

Wysłany: 2016-10-31, 23:05   Żuk Milicja / Policja

Mam pytanie : Może ktoś z was wie coś na temat Żuków blaszaków używanych w latach 90-tych. Zwykłe blaszaki pomalowane na ciemnoniebieski kolor. Jedyne co je zdradzało, że są policyjne to tablice rejestracyjne. W sieci jest znikoma wiedza na ich temat . Może ktoś wie do czego one służyły ? Pojawiały się pogłoski ,że ta auta były widywane głównie na meczach. W załączniku zdjęcie takiego Żuka w barwach policyjnych oraz zdjęcia mojego aktualnego znaleziska. Mam jednak pytanie, czy tego rodzaju zabudowa służyła do konwojowania zatrzymanych? Aktualnie przedział jest otwarty, jednak okna dachowe wskazywałyby na wersję konwojową.

Max Klinger

Wysłany: 2016-11-01, 18:16   

Ten ze zdjęcia to taki luksirny w środku, w oryginale tak fajnie nie było, drewniane ławki dla zatrzymanych , w miarę wygodne i o ile dobrze pamiętam oddzielone kratą miejsce dla konwojenta. Woziło się tym zatrzymanych z AŚ do sądu na rozprawy i z powrotem. / po wyroku to już raczej SW/. Czasem na mecze i inne imprezy gdzie mogło być więcej zatrzymanych, były też takie Stary, zresztą i obecnie są oczywiście nowsze tego typy samochody używane do tych samych zadań. Był też Żuk miotacz gazu ale to inny temat.

lbs5

Wysłany: 2016-11-01, 19:54   

Którędy wprowadzało się zatrzymanych ? Bocznymi drzwiami ? I ile było miejsc za kratą?

Max Klinger

Wysłany: 2016-11-01, 22:37   

Tylko bocznymi, tylne nie były używane, no chyba tylko do mycia wnętrza, pomieszczenie dla zatrzymanych zaczynało się od linii drzwi, ławki przy ścianach bokiem do jazdy, podobnie jak konwojenta / aby widział zatrzymanych/. Nie potrafię tego dokładnie opisać, bo nie jeździłem nigdy takim. W naszej komendzie były 2 i widziałem je okazjonalnie. Miał je pluton konwojowy. A jednego nawet holowałem swoim T4 jak się zepsuł. Nie posiadały kogutów. Możliwe, że miały sygnały dźwiękowe / jednak nie traktuj tego jako pewnik / .

Odpowiedz do tematu