FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pluton Specjalny ZOMO
Autor Wiadomość
struś 
MISZTALOWIEC

Wysłany: 2014-06-10, 14:35   

dzielnicowy Mar napisał/a:
struś napisał/a:
Porucznik napisał/a:
Limit jednego załącznika ustawiony jest na 10 MB, to naprawdę dużo. Wystarczy zmniejszyć zdjęcia w dowolnym programie do obróbki zdjęć i będzie OK. Wrzucanie dużych zdjęć nie ma sensu, bo zbyt wolno się otwierają.

Wszystko fajnie :D , tylko moje zdjęcie ma 416 KB !!! , wybieram plik z "przeglądaj" , jest wybrany i gdy robię "dodaj załącznik" , na górze wyskakuje komunikat "Przekroczyłeś maksymalny limit uploadu (1 MB) " :) , na moim koncie jest 1,88 MB , czyli 188% . Skoro limit całości jest 1 MB to jak jeden załącznik może być aż 10 MB ??? Coś mam schrzanione z tym limitem na 1 MB .

Miałem to samo, to w ramach akcji protestacyjnej JUŻ NAWET NIE PRÓBUJE!!! :-P

I nadal jesteśmy "olani" ... :roll: ... nawet bez przejęcia się Twoją postawą - CISZA :!:

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2014-06-10, 15:52   

Tutaj trochę wezmę w obronę moderatorów forum - z tego co sie orientuje to nie zajmują się oni sprawami technicznymi i obawiam się, że owa cisza jest spowodowana nie olaniem a po prostu ograniczonymi możliwościami w tym temacie.

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-06-10, 19:25   

Zajmują się czy nie... jeśli korzystam z czyjejś usługi i jestem niezadowolony, to próbuję negocjować "zmianę postawy" usługodawcy... jest wolny rynek!!! :mrgreen: My użytkownicy forum w tej sprawie nie jesteśmy stroną dla "operatora", od tego mamy dowództwo...!!! :-P Jedyne co my szeregowi użytkownicy możemy zrobić to przyjąć do wiadomości że dowództwo już chyba się integruje z opozycją w MAGDALENCE, a nasz resortowy świat się wali jak stare budownictwo!!! :-(

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2014-06-10, 20:29   

Wiesz, Forum jest darmowe, swojego czasu był apel o opłacenie składek na jego funkcjonowanie - ja osobiście nie zapłaciłem wiec cudów nie oczekuje. A są inne sposoby na zamieszczenie zdjęć

rafikx

Wysłany: 2014-06-12, 08:34   

struś napisał/a:
piotrek zomo napisał/a:
zgrupowane były pod Warszawą /kempingi M. S. W. w lesie około godziny jazdy sam. od Komendy Stołecznej / , tam poznałem pana Misztalai .

Zaciekawiło mnie jeszcze to ... czy było to w Zalesiu Górnym ??? Czysta ciekawość ;)

Raczej ośrodek w Pomiechówku.

dzielnicowy Mar 

Wysłany: 2014-06-12, 13:56   

zomol napisał/a:
Wiesz, Forum jest darmowe, swojego czasu był apel o opłacenie składek na jego funkcjonowanie - ja osobiście nie zapłaciłem wiec cudów nie oczekuje. A są inne sposoby na zamieszczenie zdjęć

CZĘŚCIOWO może i masz racje w punkcie jednym i drugim, ale co do drugiej kwestji dla mnie człowieka z epoki przed internetowo-komórkowej :roll: szukanie i kombinowanie gdzie i jak zamieścić żeby tu dać link... no to wiesz!!! :oops:

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2014-06-12, 19:53   

Dzielnicowy Mar, ja to rozumiem, ale ze swej strony jedyne co mogę zaproponować, to co proponowałem innemu Użytkownikowi - możesz mi wysłać zdjęcie na e-mail, i ja je mogę umieścić na Forum.

mati54 

Wysłany: 2014-06-27, 21:05   

Witam ma ktoś bechatkę z podpinka i bluzę plutonów specjalnych ZOMO ?? i byłby taki wdzięczny i pomierzył mi rozmiar i wymiar kieszeni itp?? mam kilka płacht materiału i chce sobie uszyć zestawik :)

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

Strefa 

Wysłany: 2014-07-05, 15:53   

[quote="struś"]
TomSob napisał/a:
W takim razie proponuję urządzić kiedyś konfrontację:)

Wiesz ... ciekaw jestem czy był on osobiście , czy zna tylko opowiadania. Ja już nie pamiętam nawet kto poza "baczkiem"(porywacz) był na pokładzie , ale mam jeszcze kontakty i może coś ustalę. Ewentualnie wyślij mi wiadomość jak przedstawił Ci się owy rozmówca, jaką miał "ksywę".

Ja wam podpowiem kto był jeszcze na pokładzie .... "Dziaba" i "Lopez"

Pozdrawiam

Londyn jr. 
Sanitariusz SOR

Wysłany: 2014-11-14, 04:44   Pluton Specjalny ZOMO

W samej warszawie istniał Wydział Zabezpieczenia SUSW ( Obecnie P.płk. Misztal) i Wydział Zabezpieczenia Naziemnego Lotniska Okęcie ( mjr. Dziewulski) Niekoniecznie etatowy. W okolicy 1984 r. mjr.Dziewulski usiłował się pozbyć Sekcji Ochrony Lotów( Kłopoty z zachowaniem zachowaniem Służby zasadniczej trudnej do opanowania). Ówczesny Naczelnik WZ SUSW wtedy mjr. Edward Misztal ich przejął. W WZ SUSW istniała Sekcja Kobiet Pod rozkazami pani kapitan.

struś 
MISZTALOWIEC

Wysłany: 2014-11-17, 17:06   

[quote="Strefa"]
struś napisał/a:
TomSob napisał/a:
W takim razie proponuję urządzić kiedyś konfrontację:)

Wiesz ... ciekaw jestem czy był on osobiście , czy zna tylko opowiadania. Ja już nie pamiętam nawet kto poza "baczkiem"(porywacz) był na pokładzie , ale mam jeszcze kontakty i może coś ustalę. Ewentualnie wyślij mi wiadomość jak przedstawił Ci się owy rozmówca, jaką miał "ksywę".

Ja wam podpowiem kto był jeszcze na pokładzie .... "Dziaba" i "Lopez"

Pozdrawiam

Dawno tu nie zaglądałem . Szkoda bo w piątek byłem na spotkaniu z AT-eciakami w związku z wydaniem książki Kuby Jałoszyńskiego . Polecam wszystkim których interesuje tematyka :D - http://www.ksiegarniaeuro...st=1&store_id=2

struś 
MISZTALOWIEC

Wysłany: 2014-11-17, 17:37   Re: Pluton Specjalny ZOMO

Londyn jr. napisał/a:
W samej warszawie istniał Wydział Zabezpieczenia SUSW ( Obecnie P.płk. Misztal) i Wydział Zabezpieczenia Naziemnego Lotniska Okęcie ( mjr. Dziewulski) Niekoniecznie etatowy. W okolicy 1984 r. mjr.Dziewulski usiłował się pozbyć Sekcji Ochrony Lotów( Kłopoty z zachowaniem zachowaniem Służby zasadniczej trudnej do opanowania). Ówczesny Naczelnik WZ SUSW wtedy mjr. Edward Misztal ich przejął. W WZ SUSW istniała Sekcja Kobiet Pod rozkazami pani kapitan.

Nie chciałbym tu namieszać, ale w 1982 latały już patrole w zwykłym moro z nożem szturmowym przy pasie, z tzw. chyba 16-tej kompanii latającej z Golędzinowa. ( nie wiem jak to się miało do Dziewula ) . Chyba jeszcze w tym samym roku przyjął część ludzi do siebie Edek M. po odpowiedniej selekcji i szkoleniu. Powstało z nich tzw. skrzydło latające składające się z kilku sekcji. Myślę , ze początki WZ jeszcze za KSP, a później SUSW. no i oczywiście dziewczyny z" bojówki" .

struś 
MISZTALOWIEC

Wysłany: 2014-11-17, 18:25   

GreyHound napisał/a:
A jak wyglądała służba na co dzień ? Otóż, trzeba sobie zdawać sprawę, że PS był dość specyficzną komórką wśród jednostek ZOMO działających w okresie I986 - I989. Stosowano ich do ochrony lotów na krajowych liniach lotniczych, do interwencji z użyciem broni, ale również do pacyfikowania dużych zakładów przemysłowych.Najlepszym przykładem jest tutaj Huta Stalowa Wola. Tam było zagrożenie o podłożeniu ładunków wybuchowych pod piecami - oj, była jazda. W/g związków zawodowych ,Milicja spałowała robotników - w/mnie - uratowaliśmy hutę przed ogromnym [OCENZUROWANO] - rozwaliłoby pół huty. No, ale to my jesteśmy ci żli_ niech będzie.

Plutony specjalne ZOMO w tym czasie nie ochraniały lotów . Na całym kraju przeloty były zabezpieczone tylko i wyłącznie przez warszawskich antyterrorystów .

shunkaha 

Wysłany: 2015-02-01, 16:55   

Coś wiadomo Panom więcej na temat akcji PS ZOMO- przeciwko przestępczości kryminalnej w tamtych latach -poza warszawskim i katowickim?

Odpowiedz do tematu