FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czołówka "997" z lat 80-tych plus ma
Autor Wiadomość
zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-10-30, 18:10   Czołówka "997" z lat 80-tych plus ma

Szukałem tego kupe czasu i zaliczałem, w poczet rzeczy, których jednak w internecie nie ma. Dzisiaj znalazłem, a jako że program był i jest kultowy, pozwalam sobie założyć osobny temat:

Czołówka programu "997" - lata 80-te

I przy tej okazji jeszcze jeden mały smaczek gdzie można dopatrzyć się praktycznego przestrzegania "Przepisów mundurowych":
Milicja Obywatelska czuwa nad powrotami z wakacji 1987 - arcy-przystojnie prezentuje się Gruby Sierżant w czarnej kurtce ortalionowej założonej na "olimpijke". ;-) .

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"
Ostatnio zmieniony przez Porucznik 2011-10-30, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-10-30, 18:25   

Dobre dobre... oj pamiętam ten "song" czołówki 997 i oczekiwanie z niecierpliwością na kolejny odcinek, nie pamiętam jakie były dni emisji, czy wtorek czy środa, ale sama oprawa programu, legendarny płk Płucienniczak i nasz red Fajbusiewicz z Łodzi. Niektóre rekonstrukcje wyglądały dosyć komicznie, ale co tam, to były czasy...

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-10-30, 18:38   

marcinfire napisał/a:
Niektóre rekonstrukcje wyglądały dosyć komicznie, ale co tam, to były czasy...

Emisja chyba była we czwartek, ale głowy sobie teraz nie dam uciać. Pamiętam któryś z odcinków jubileuszowych (chyba na 15-sto lecie programu, który nawiasem mówiąc jest moim rówiesnikiem - kufa jak ten czas leci), gdzie opowiadano, że w rekonstrukcjach brali udział F-sze MO i stąd ich mało aktorski poziom.

Szafran 
Hełmiarz

Wysłany: 2011-10-30, 20:18   

Co to za kask na głowie motocyklisty? Czy to ten sam który ostatnio pojawił się na aledrogo?

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-10-30, 22:56   

Właśnie ja też zwróciłem uwagę na ten garnek na głowie cyklisty WRD, ale to raczej nie to samo, chyba.... nie to samo?

Co do innych śmiesznostek z 997... ludzie z ekipy opowiadali jak kręcili kiedyś materiał z kolesiem który zwiał z ZK, "aktor" stał w bramie na "Pietrynie", zaczęli się wygłupiać i zaczął podchodzić do ludzi aby zdjęli mu kajdanki :mrgreen: , natychmiast pojawiła się ekipa "wywiadowców" i chcięli kolesia zawinąć bez żadnego "ale" i "bo po co"... :lol: dopiero interwencja innego funkcjonariusza obstawiającego zdjęcia pomogła, bo zwyczajnie sekundy kolesia dzieliły od zapakowania do poldka... całe zdarzenie filmowali co również pokazali, wyglądało dosyć komicznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Porucznik 

Wysłany: 2011-10-30, 23:03   

Ppłk. Chyl doczekał się godnego następcy w osobie mł.insp. Marka Kąkolewskiego ( nomen omen ten sam stopień ), podobny sposób wypowiedzi, spokojne usposobienie, idealny do kontaktów z mediami.

Porucznik 

Wysłany: 2011-10-30, 23:15   

Ten kask to mi przypomina enerdowskiego "zoltara", który był używany przez ZOMO, ale jest na tyle nie wyraźny że głowy nie dam ... Mój znajomy jeździł w latach 90-tych w takim kasku na motorze marki Jawa, więc na motor się nadaje. Zdobył go w trakcie walk ulicznych pod koniec lat 80-tych.

A czy ten radiowóz w ostatnim ujęciu, dokręconym już współcześnie, to przypadkiem nie samochód Mobila ?

Mobil 
www.milicja.net

Wysłany: 2011-10-30, 23:56   

A no zgadza się, mój, zerżnięty z tego...
http://www.youtube.com/watch?v=FXmDk1zrQLY

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-10-31, 09:05   

Szafran napisał/a:
Co to za kask na głowie motocyklisty? Czy to ten sam który ostatnio pojawił się na aledrogo?

Pod koniec lat 80-tych pojawiły się dla motocyklistów RD kaski z przyłbicami - w jednym z numerów "W służbie narodu" z konca lat 80-tych na okładce jest Milicjant w takim kasku. Widziałem też taki kask w "Muzeum Policji" w Warszawie przy ul. Domaniewskiej podczas mojej pierwszej wizyty tam bodaj w 2001 roku. To były poczatki mojego kolekcjonerstwa, to była bardzo owocna wizyta.

Szafran 
Hełmiarz

Wysłany: 2011-10-31, 10:58   

Porucznik napisał/a:
Ten kask to mi przypomina enerdowskiego "zoltara", który był używany przez ZOMO, ale jest na tyle nie wyraźny że głowy nie dam ... Mój znajomy jeździł w latach 90-tych w takim kasku na motorze marki Jawa, więc na motor się nadaje. Zdobył go w trakcie walk ulicznych pod koniec lat 80-tych.

Jak dla mnie to jest to
http://allegro.pl/helm-ka...1885454916.html

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-10-31, 17:38   

Szafran napisał/a:
Jak dla mnie to jest to
http://allegro.pl/helm-ka...1885454916.html

Nieee.. to jest niemiecki kask ROMER P-14, swojego czasu najbardziej popularny policyjny kask ochronny w krajach Europy Zachodniej. U nas obecnie używa ich Służba Więzienna. Może powszechnie to za duże słowo, ale sa one widoczne.

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-10-31, 20:16   

Acha, no i P-14 jest zdecydowanie kaskiem ochronnym przeznaczonym do działan oddziałów zwartych. Oczywiście, w Niemczech kaski przeznaczone dla "zomozy" mają jakieś atesty spełniające także wymagania kasków motocyklowych, jednak nie spotkałem się z takim użytkowaniem kaskow "PZ", policyjni motocykliści mają swoje specjalistyczne kaski i ich używają. Tak samo zresztą jest unas - kiedy nastąpił "rozwód" kasku motocyklowego z kaskiem dla oddziałów zwartych - nie widziałem, by RD używało kasków z przyłbicami.. Na odwrot - owszem, i jest to praktyka do dzisiaj w spokojniejszych, biedniejszych krajach, gdzie oddziały zwarte są gorzej doposażone.

S»to dla Ciebie Szafran bedzie ciekawostka, musze Ci wkleić fot. jednego z modeli kasku używanego przez Służbe Więzienną w USA (tzw. Corrections) - jest to kask szczękowy, z przyłbicą wzmocnioną metalowym szkieletem. Ciekawostka..

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-10-31, 20:48   

Może specjalnie do kręcenia "czołówki 997" dali jakiś "wypas" funkcjonariuszowi, może ktoś miał kiedyś jakiś inny kask motocyklowy, a może np. Warszawa miała coś lepszego na głowy, wiadomo Stolica itd. temat ciekawy do rozkminienia...
Kolejna rzecz... najpierw radiowozy śmigają po jakichś nierównościach, potem nagle lądują na jakimś pasie lotniskowym... widać ewidentnie "sztukę" montażu, być może dyskusyjny kask to tylko i wyłącznie efekt dzieła ekipy od rekwizytów i charakteryzacji? przecież "na wskroś nowoczesny" program, będący swego czasu jakimś tam "trzonem" MO, która musiała nieco nadrobić "zaufania obywateli", więc jak by wyglądał funkcjonariusz w "jakimś tam orzeszku"??? ;-)

Porucznik 

Wysłany: 2011-11-01, 14:28   

Już w latach 70-tych wraz z zakupem motocykli marki Honda pojawiły się pojedyncze kaski produkcji zachodniej, podobne do naszych późniejszych, na których bazowały kaski wz.83.

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-11-07, 18:13   

Porucznik napisał/a:
Już w latach 70-tych wraz z zakupem motocykli marki Honda pojawiły się pojedyncze kaski produkcji zachodniej, podobne do naszych późniejszych, na których bazowały kaski wz.83.

I tu przykład:

Odpowiedz do tematu