FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mz Trophy w Milicji.
Autor Wiadomość
MO_sylwester 

Wysłany: 2009-09-14, 21:14   Mz Trophy w Milicji.

Witam wszystkich.

szukam każdej fotki,informacji o Mz Trophy w Milicji Obywatelskiej.JAka radiostacja była stosowana w tych motocyklach.umundurowanie Milicji z wydziału ruchu drogowego.I wyposażenia.Dziekuje za każda informacje.pozdrawiam Sylwester
Ostatnio zmieniony przez MO_sylwester 2009-09-15, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

ZEN
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-14, 22:10   

Aby nie powielać tego samego, można połączyć nasze dwa tematy.
Admin powinien przychylić się do propozycji. :mrgreen:

Zrobię zdjęcia radiostacji i podstawy antenowej, jutro wrzucę na forum.

Jankes90 
Pozdrawia ;)

Wysłany: 2012-01-01, 14:07   

Witam, kupiliśmy parę dni temu MZ Trophy, taką jak na tym zdjęciu: http://img300.imageshack....56/hpim3865.jpg

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy przerobieniu jej by mogła służyć w Ruchu Drogowym. Poszukuję wszelkich wskazówek i zdjęć, co i jak ma być. W jakie elementy trzeba ją doposażyć, co wymienić i najlepiej źródła gdzie nabyć daną rzecz.
Póki co jestem laikiem w tej sprawie ale zależy mi na porządnym sprzęcie.
Wierzę że wiele osób tutaj piszących pomoże mi i z góry dziękuję za wszelką pomoc. ;-)

Znalazłem na allegroszu człowieka, który wytwarza wyposażenie, tylko nie wiem co gdzie montować :mrgreen:
http://allegro.pl/kufry-m...2015645109.html

ORMOWIEC 

Wysłany: 2012-02-19, 19:51   

Jako, że to mój pierwszy post chciałbym powitać wszystkich towarzyszy :) Mam kilka pytań odnośnie MZ Trophy 250 w MO. Czy ktoś doświadczony mógłby powiedzieć mi kiedy MZ była z owiewkami? Filmy wnioskują na to, że tylko gdy miały kosz. Czy to prawda? Napis na owiewce to Milicja czy mógł być skrót MO? Czy używano kierunkowskazu przy kierownicy jak TU? Jakiego używano mikrofonu do rozmów? Czy milicjanci mieli jakieś szczególne światła (coś jak galeryjka przy Fiacie 125p)? Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuje.

Filmy z YT to:
Przygody psa cywila. Odcinek 3 - Poscig 1/3
Nie lubię poniedziałku - Uczynna milicja

kubarx1 

Wysłany: 2012-02-23, 13:08   

Ja wyzej zamiesciłem temat o swojej trophy. Te rzeczy z allegro są bardzo dobrze zrobione. Moge powiedzieć Ci jak zamontować. Jakby coś to pisz na priv.

PawDan 

Wysłany: 2012-09-26, 23:44   

Witam.
To również mój pierwszy post i dlatego chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić :-)

Co do MZ Trophy, to napiszę na wstępie, ze kufry i owiewki, które dorabia i sprzedaje na Allegro pewien człowiek, (bo chyba o nie chodzi - aukcje z linków dawno wygasły) to przede wszystkim nie są OWIEWKI I KUFRY dedykowane do MZ ES 250/2 - Trophy.

Są to owiewka + kufry dedykowane do modelu późniejszego TS. Nawet zwracałem temu człowiekowi na to uwagę w mailu (nawet nadal mam gdzieś tego maila w archiwum), ale on niestety z chęci zysku nadal reklamuje to na Allegro jako osprzęt do MZ Trophy/MZ TS/ a nawet ETZ. Mało tego, podesłałem mu zdjęcie oryginalnej Trophy z kuframi "rurkowymi" i wyrażał chęć dorabiania takowych o ile mu ktoś udostępni tamte do zrobienia replik. Ale opisu w swoich aukcjach nie zmienił :-( czym wprowadza wielu ludzi w błąd.

Łatwo sprawdzić na ogólnie dostępnych zdjęciach, zarówno z netu, jak i w albumach o Milicji, ze MZ Tropiki jeśli już posiadały oryginalne kufry (bo były też wersje tzw "gołe" czyli właściwie nie miały nic oprócz malowania), to były to kufry "ażurowe", wykonane z rurek, a nie białe, kwadratowe, z blachy.
Mam fotki, to postaram się powrzucać.

PABLO 
LOTNA

Wysłany: 2012-09-28, 16:30   

Nie do końca mogę zgodzić się ze stwierdzeniem ,że MZ Trophy nie była wyposażona w kufry boczne.
Jestem w posiadaniu oryginalnego motocykla,odkupionego w 1978 roku z Komendy Woj.MO ,który był w takie kufry wyposażony.
Motocykl kupiłem w stanie oryginalnym,"po milicyjnym",nie był jeszcze zarejestrowany w "cywilu".
W kufrach pozostały ślady po zamontowaniu przetwornicy 6/12 volt,kostki bezpieczników oraz uchwyt 2 szt. akumulatorów.
Najprawdopodobniej cały ten zestaw został zamontowany do kufrów "fabrycznie",wnętrze wyglądało jak to przy kufrze zamontowanym na lewym stelażu i radiostacji na prawym stelażu.
W Moim motocyklu na ramie , w miejscu siedzenia pasażera były rdzawe ślady i odciski, po podstawie do bloku N/O radiostacji Radmor.
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA

PawDan 

Wysłany: 2012-09-28, 20:31   

To, że Kolegi MZ TROPHY miała takie kufry i to zamontowane byc moze jeszcze w milicyjnych warsztatach, to nie znaczy, ze były to kufry od MZ TROPHY. Bo w 1978 roku już od kilku lat produkowano MZ TS (Tropika zaprzestano bodajże w 1972), do której to właśnie zostały one zaprojektowane. Jesli takie kufry to produkt do MZ TROPHY, to należałoby znaleść zdjęcia pokazjuące taki motocykl z takimi kuframi np z lat 60-tych. No, na tyle albumów, zdjęć, czy roczników "W Służbie Narodu", które widziałem (choć nie twierdze, że widziałem wszystko oczywiście) nigdy nie widziałem Trophy z takimi kuframi.

To, że do starego, wysłużonego, motocykla w czasie służby ktoś na prowincjonalnej komendzie miał pod ręka lub wyrwał gdzies w centrali i załozył nowszy osprzęt, to nie znaczy moim zdaniem, że to prawidłowy osprzęt do restauracji zabytka.

Jak ktos mądrze tu napisał, należy restaurowac regułę a nie wyjątek. To tak jak koledzy opisali, że do Warszawy taxi ktoś załozył znaczek taxi z lat kiedy Warszawy juz na taksówkach występowały jednostkowo. Jeśli Kolega udowodni, że te kufry zostały zamontowane np w 1969 roku, to osobiście wszystko odszczekam :-) Ale jesli ktoś na początku lat 70tych zdjał ossprzet z MZ TS i załozył na starszy pojazd Trophy, to przepraszam bardzo..... no ale jak dla mnie to tak sobie .... Ale każdy moze sobie robić ze swoim motorkiem co chce. Tylko przypomina mi to dyskusję o Twoim Fiacie, że "wszystko miał ORYGINALNE gdy go wyrwałeś, nie ważne ze z różnych okresów, ale ORYGINALNE". OK, garbate Warszawy M20 też jeździły z kapslami od Żuka i ramkami reflektorów od późniejszych Warszsaw 223 i to wile lat, to chyba nie argument za tym, żeby restaurowac je na takich kapslach i ramkach.

To moje subiektywne zdanie, ale jak powiedziałem "wolnoć tomku w swoim domku"

PawDan 

Wysłany: 2013-04-16, 00:32   

Witam.
Pozwalam sobie wrzucić zdjęcia swojego "szybkiego motocykla patrolowego MZ ES 250/2 TROPHY" 1970r. Jest to stan na dzień dzisiejszy. Poszukuję jeszcze płaskiego manipulatora i gumki do mikrofonogłośnika. Generalnie motocykl nie jest picowany ani zaraz po remoncie. Remont lakierniczy przechodził gdzies w latach 80tych chyba.

altos 

Wysłany: 2014-02-11, 19:01   

PawDan napisał/a:
Witam.
Pozwalam sobie wrzucić zdjęcia swojego "szybkiego motocykla patrolowego MZ ES 250/2 TROPHY" 1970r. Jest to stan na dzień dzisiejszy. Poszukuję jeszcze płaskiego manipulatora i gumki do mikrofonogłośnika. Generalnie motocykl nie jest picowany ani zaraz po remoncie. Remont lakierniczy przechodził gdzies w latach 80tych chyba.

[url=http://images37.foto...48m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images33.foto...f6m.jpg]Obrazek[/URL]

Piękny okaz i w dodatku oryginał. Jak mogę coś dopowiedzieć to po zamontowaniu tego wyposażenia zdejmowano z motocykla tylne siedzenie w całości, tak że oryginały jezdziły tylko z jednym siedziskiem.
Najczęściej te pojazdy bo resursie kupował na raport jego użytkownik, później musiał tylko z NRDówka ściagnąć tylne siedzenie, zamontować i mógł szukać kupca o co było łatwo i było duże przebicie.
Gratuluję zakupu

PawDan 

Wysłany: 2015-10-29, 17:48   

Witam po przerwie :-)
Dziękuję za pochwałę motocykla, ale co do teorii ze zdejmowaniem tylnego siedzenia, to niezupełnie się z tym zgodzę. A właściwie w ogóle nie mogę sie z tym zgodzić. Tylne siedzenie było demontowane w kolejnym modelu MZ TS, ponieważ umiejscawiano tam osprzęt. W MZ Trophy cała instalacja była umieszczona w "orurowaniu" po bokach i na zbiorniku motocykla, więc nie było sensu zdejmować tylnego siedzenia, które mogło mimo wszystko przydać się czasem (mimo całego osprzętu na motocyklu jeżdżę z pasażerką i jest jej wygodnie). Tylne siedzisko jest również uwidocznione w rysunku poglądowym instalacji elektrycznej do wyposażenia w kufry, mikrofonogłośnik, radiostację itp....

Mój motocykl ma na dzień dzisiejszy już założony płaski manipulator. Niestety replikę, bo oryginału wciąż poszukuję. Zdobyłem też oryginalną, bardziej typową niż poprzednia, sprzed kilkudziesięciu lat szybę pleksową, z nadal widniejącym oryginalnym napisem MILICJA. Do całkowitego oryginału brakuje mi już tylko kilku nakrętek.

Dodam, choć pewnie większość wie, że MZ ES 250 "TROPHY" służyły w Milicji również w wersjach "golas" lub w wersjach "golas ale z owiewkami na nogi". Ale zarówno wersje z owiewką przednią i kuframi, wersje "gołe" jak i wersie "gołe ale z owiewkami na nogi" miały oczywiście odpowiednie, charakterystyczne dla MO malowanie.

Wszystko co piszę opieram na podstawie archiwalnych zdjęć z wszelkich gazet. Fachowych jak "W SŁUŻBIE NARODU" czy motoryzacyjnych jak MOTOR ale i też innych wszelkich, w których przez przypadek np znalazły sie uwiecznione na zdjęciach milicyjne MZ ES 250.

Na koniec proszę wszystkich interesujących sie tematem MZ w Milicji aby nie sugerowali sie tym co widać w słynnym filmie "Nie lubię poniedziałku". Ta klamka od prysznica zamiast oryginalnego mikrofonogłośnika, to "dowolna twórczość techników filmowych" i nic takiego nie występowało w praktyce. Każdy kto choć raz miał do czynienia z kręceniem filmu, wie jakie cuda dla potrzeb szybkiej realizacji sceny ci ludzie potrafią wymyślić :)

Odpowiedz do tematu