FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
nysa
Autor Wiadomość
zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2014-10-21, 06:08   

Mobil, rozumiem Twój post jako pasjonata i kogoś kto na wiernym odtwarzaniu radiowozu zjadł niemal zęby, ale naturalną postawą człowieka jest chęć ułatwienia sobie, pójścia na skróty. Do tego służą Fora internetowe, do tego po części jest Twoja strona.. By komuś ułatwić. Tak jest i będzie i nie ma co się obrażać na rzeczywistość. Każdy kiedyś zaczynał - Ty w wieku lat 10, ja 13, ale czy jak ktoś ma 25, 40 - czy nie może mieć trudnych początków? A to, że odbywa się to w świetle jupiterów.. no cóż, takie czasy...

De facto wszystko w czym bierzemy udział jest dla osób nie znających się i to, że komuś wystarczy napis "MILICJA" nie jest problemem. Problemem jest to, że my, jako pasjonaci nie lubimy siebie nawzajem, nie szanujemy, nie doceniamy zapału, kolekcji Kolegi. I czego byś nie uczynił jest zawsze za mało. A jak już jest blisko ideału to jesteś izolowany bo jesteś zbyt dobry.

Czy na tym lub innym Forum - pojawił się jakiś temat "Top 10 najlepszych replik / kolekcji / inscenizacji"? Większość tej elity patrzy nie dalej niż czubek własnego nosa. Emocje i nowe posty wywołują tylko tematy, gdzie może być "pojechane" - a jak pamiętam uwagi pod adresem swoich replik słyszałeś i Ty, i Pablo i Wolf - co szczególnie zapamiętałem, bo chodziło o belkę i megafony na fiacie.

I to mnie właśnie bardzo denerwuje - nie popeliny początkujących osób, nie to, że można je obejrzeć w telewizji, bo gdyby my się trzymali razem i mieli między sobą dobrą atmosferę, gdyby jeden drugiego potrafił polecić - słuchaj, ja nie mam, ale znam świetnego Kolegę co ma - oglądalibyśmy w TV siebie. Bo jak to jest, że GRH Milicja Warszawa raz była w "Legednach PRL", zrobili dobry odcinek i zamiast 2 raz wrócić do Grupy z zapytaniem czy jest cos nowego, ciekawego o czym warto byłoby opowiedzieć - trafili na początkującego pasjonata. Jest w tym chyba jakiś Error?

To jest największa porażka - że pomimo iż replik jest więcej niż oryginałów w PRL to ja nie mam z kim gadać o swoim hobby, bo każdy się na każdego patrzy z góry.. (oczywiście są wyjątki, bo zaraz się odezwa osoby co sobie wezmą coś do serca choć nie powinny).

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Max Klinger

Wysłany: 2014-10-21, 09:36   

Widzę, ze nasza dyskusja kręci się wokół pokazywanych postaci i pojazdów. A nie o to mi w sumie chodziło. Niech sobie ten entuzjasta zamontuje w tym 126p nawet AWGŁ, to jego sprawa. To nie on tak pokazywał swoje dzieło, że co chwila szukano w nim innej przyczyny usterki, to chyba nie wina rekonstruktorów, że ich Nysa wyła syreną chyba na korbę. O innych kwiatkach nie wspomnę. To realizatorzy programu poszli na łatwiznę i pokazali to co w ich mniemaniu było straszne, teraz jest śmieszne, a wyszło żałośnie. Jak chcieli to potrafili odszukać i ciekawie pokazać różne pojazdy, bez zachwytu współczesnymi dziwolągami czy szukania na siłę ciekawostek w postaci pozorowanych / tego jestem pewien/ awarii.
Ostatnio zmieniony przez Max Klinger 2014-10-21, 12:48, w całości zmieniany 3 razy  

blix2 
Towarzysz

Wysłany: 2014-10-21, 10:41   

Temat odszedł od pierwotnego, więc trzeba wkrótce spodziewać się BANA i usunięcia, ale jeszcze trwa ;-)
Kilka moich obserwacji i doświadczeń; jeśli chodzi o udział w programach telewizyjnych to obecnie jest to czysta loteria i znajomości, mnie kiedyś zaproponowano wzięcie udziału w spocie reklamowym znanej telewizji prywatnej (spot reklamowy, czyli coś co przyniesie im realne pieniądze), ale trzeba było dojechać 200 km w jedną stronę, na własny koszt, a na miejscu usłyszeć jedynie "dziękuję" i otrzymać uścisk dłoni, więc stwierdziłem, że chyba szkoda zachodu i paliwa; mimo, że TV obraca ogromnymi pieniędzmi, nie są skorzy do zapłacenia ludziom, których chcą wykorzystać do pomocy. Tak to wygląda. Stąd często zamiast zrobić program, który będzie miał ręce i nogi, redaktorzy robią to co wpadnie im akurat w ręce i co uda się im zrobić jak najmniejszym kosztem.
A co do pasji to dokładnie jest tak jak Kolega Zomol pisze, jeśli zaczyna się w wieku +25 lat to na początku zawsze popełni się wiele błędów, sęk w tym, żeby na takim właśnie forum pomóc sobie wzajemnie, przecież im więcej replik zgodnych z oryginałem tym lepiej dla nas wszystkich.
Oczywiście spotyka się jednostki niereformowalne, jak widziałem ostatnio, "Obywateli Milicjantów" w pomieszanym absolutnie ubiorze, łącznie chyba z jeansami, pas opuszczony niechlujnie prawie na udach i generalnie wygląd jak z wczorajszej imprezy, no ale reprezentowali Milicję Obywatelską i to w świetle reflektorów TV. Ci niereformowalni nie przejmują się niczym, byle by była czapka (nawet marynarza), napis MILICJA i gumowa pałka. Na to nie ma rady. Ale jest cała rzesza ludzi (no może nie rzesza, grono ludzi;-) którzy chcą dążyć do oryginału, nie są w stanie wydać tysięcy złotych na wszystko gotowe, nie mają znajomości, żeby otrzymać cokolwiek w darze, ale mimo to starają się na własną rękę odwzorować czasy Milicji, jeśli są to ich początki to wiadomo, że raz lepiej raz gorzej. Takie są zawsze początki wszystkiego :-) od nauki chodzenia w wieku dziecięcym, po próby rekonstrukcji historii w wieku dorosłym :-)

Porucznik 

Wysłany: 2014-10-23, 21:16   

Nikt nikogo nie będzie banował. Lubię jak dyskusja się rozwija nawet jeśli schodzi na inne tory. Jedna uwaga do Zomola : nie ma czegoś takiego jak GRH Milicja Warszawa. Nasza poprawna nazwa widnieje w nagłówku forum.

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2014-12-08, 11:12   

I kolejny "maluch" w resortowych barwach

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

lbs5

Wysłany: 2014-12-15, 07:23   

Kolejna Nysa na sprzedaż

wypadowa

Max Klinger

Wysłany: 2014-12-15, 20:10   

Stan taki sobie , cena kosmiczna, no ale unikat jest :-D

Arek 
Kolekcjoner

Wysłany: 2014-12-22, 11:53   

LOL ten sam Pan wystawił jeszcze jedną:
LINK
Na drugim zdjęciu widać w tle jeszcze przynajmniej dwie Nyski wiec na bogato...

lbs5

Wysłany: 2014-12-22, 17:33   

Arek napisał/a:
LOL ten sam Pan wystawił jeszcze jedną:
LINK
Na drugim zdjęciu widać w tle jeszcze przynajmniej dwie Nyski wiec na bogato...

Chyba z tej stajni :

https://www.facebook.com/...?type=1&theater

http://klassikauto.pl/xiv...l-kultowe-auta/

Robo 
Robo

Wysłany: 2014-12-22, 22:38   

No-podsufitka naciągnięta przez 2-letnie dziecko.Haha-no cena teraz zobaczyłem-powalił mnie. Auto ładne, ale niektórzy nie znają umiaru zachłanności. Ktoś kupuje?

TheZerter 

Wysłany: 2014-12-23, 00:05   

Jakbym wygrał w totka to bym się nawet dwa razy nie zastanawiał.
Chociaż pozostawia trochę co do mojego życzenia...

Max Klinger

Wysłany: 2014-12-24, 08:41   

Cena tej Nysy patrząc na jej stan powala. No i ten opis , że wyremontowana według "starej szkoły" czyli za ok rok pojawi się rdza wraz z odpadającą szpachtlą, bo tak kiedyś wyglądały samochody na tzw. kapitalce :lol: Choć wiele się zmieniło to jednak często stara szkoła dalej działa nawet we współczesnych samochodach. Gdybym miał tyle pieniędzy to wolałbym poszukać innego pojazdu , zrobić go i jeszcze by mi zostało na kraty, których prawie nikt nie ma. Ot zbieracz sprzedaje najgorszy egzemplarz jaki ma w kolekcji i liczy na duży zarobek

Mobil 
www.milicja.net

Wysłany: 2014-12-24, 10:29   

Jeżeli ktoś robi coś na sprzedaż, licząc na spory zysk, to nie będzie robił z dokładną starannością i dbałością o to żeby efekt końcowy był idealny, znam kogoś kto robił stary samochód od podstaw, rame podwozia nawet dał do ocynkowania, władował sporo kasy, ale robił dla siebie, ale jeżeli by ktoś to robił na sprzedaż to by starał się robić najniższym kosztem.

PABLO 
LOTNA

Wysłany: 2015-01-02, 12:00   

Myślę , że napis "ŚLUBOWÓZ" umieszczony na tych pojazdach http://klassikauto.pl/xiv...l-kultowe-auta/ mówi wszystko... :cry:
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA

Robo 
Robo

Wysłany: 2015-03-17, 21:06   

Nowa nyska na olx- skundlona i bez papierów ale milicyjna.
http://olx.pl/oferta/nysa...html#36669088ac
Cena standardowo zaporowa....
Widać, że kiedyś po naprawie blacharskiej, w środku oryginalne tylko fotele przednie i jedna kanapa. Reszta z mikroba i towosa.

Odpowiedz do tematu