FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Inscenizacja Gdynia - Grudzień 70
Autor Wiadomość
Porucznik 

Wysłany: 2010-10-29, 15:21   Inscenizacja Gdynia - Grudzień 70

Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna oraz Urząd Miasta Gdynia organizuje w dniu 18 grudnia 2010 roku inscenizację pod tytułem "Gdynia 70'. Za chleb i wolność, i nową Polskę".

Celem inscenizacji jest przedstawienie wydarzeń jakie rozegrały się 17 grudnia 1970 roku w okolicach stacji kolejowej Gdynia Stocznia.

Nasza grupa została zaproszona do udziału w tym przedsięwzięciu. Naszym zadaniem jest oczywiście organizacja strony milicyjnej, ale również wojsko i cywile będą mile widziani.

Organizator zapewnia transport, zakwaterowanie, skromne wyżywienie oraz żołd ( kwota jeszcze będzie ustalona, na pewno osoby w pełni umundurowane dostaną większą stawkę ).

werewolf 

Wysłany: 2010-11-07, 17:04   

nie mam lepszej zajęć w imieniny więc z chęcią wezmę udział tudzież pomogę

Sosul 

Wysłany: 2010-11-09, 20:18   

jestem chętny :-) tylko jaka rozpiska mundurowa? bo osobiście nie posiadam 1-wzoru bechatek ani kasku 71 bez przyłbicy, natomiast mogę się zaoferować z tarczą 69 ;)

Porucznik 

Wysłany: 2010-11-10, 11:12   

Przyłbicę można odkręcić, a bechatki większość i tak ma późniejsze.

Problem jest taki że nigdy z nami nie brałeś udziału w żadnych działaniach. Musiałbyś przyjechać w sobotę na manewry.

Sosul 

Wysłany: 2010-11-10, 11:19   

No ja od dawna czekam na jakieś manewry/ćwiczenia, chyba i tak trzeba je zrobić przed stanem wojennym. Tylko o którą sobotę chodzi? ;-)

Porucznik 

Wysłany: 2010-11-10, 11:21   

Najbliższą, informacja jest na forum.

Sosul 

Wysłany: 2010-11-10, 11:31   

ok, znalazłem :-) w takim razie potwierdzam swoją obecność na manewrach

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2010-11-13, 23:59   

Zgłaszam się na tą Inscenizacją - w miarę mozliwości będę wdzięczny za info kiedy pojawić się w Warszawie, i ile wszystko będzie trwało czasu - potrzebuję poustawiać wszystko w robocie.

Jeśli będą potrzebne - poza ekwipunkiem dla siebie, mam nadprogramowo 1 tarczę wz. 69, oryginalną i jedna z modyfikowanym uchwytem (granatowy napis MILICJA na białym tle), 2 kaski "orzechy" plus gogle "łezki". Jak dobrze pójdzie będę miał też do użyczenia kurtkę z 2 kieszeniami, ale bez szlufek, 92/179 - jeśli zajdzie potrzeba, spróbuje jakoś to przytachać ze sobą.

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Porucznik 

Wysłany: 2010-11-14, 14:32   

Tarcza na pewno się przyda, bo tu mamy braki. Resztę sprzętu mamy.

Porucznik 

Wysłany: 2010-11-17, 11:41   

Zomol, czy przypadkiem w tym okresie nie powinien być biały napis "MILICJA" bezpośrednio na tarczy ?

Porucznik 

Wysłany: 2010-11-19, 11:02   

8:07 widać wyraźnie napis na tarczy
http://www.youtube.com/wa...feature=related

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2010-11-19, 11:33   

Porucznik napisał/a:
Zomol, czy przypadkiem w tym okresie nie powinien być biały napis "MILICJA" bezpośrednio na tarczy ?

Tak, oczywiście masz rację. Po "czerwcu '76" zmodyfikowano te tarcze - zamontowano taki uchwyt jak w późniejszych tarczach, i inaczej namalowano napis "MILICJA". Dlaczego?? Moim skromnym zdaniem - by ładniej "komponowały się" z tarczami z pleksy, które wprowadzono w tamtym czasie. To juz zależy od Ciebie - czy ją wziąć czy nie.

Jeszcze ciekawostka a propos tych wczesnych tarcz - były także egzemplarze bez wizjera (nie chodzi o te późne jasno-grafiotwe tarcze - jak się ktoś przyjrzy, te są nieco inaczej wyprofilowane). Myślę, że jakoś z poczatkiem lat 80-tych te egzemplarze, których nie zmodyfikowano - trafiły do Służby Więziennej. Mam zdjęcia już z lat 90-tych, gdzie przed ZK stoi szyk z tymi tarczami. W swojej kolekcji miałem egzemplarz bez napisu - przyjrzałem się, lekko potarłem papierem ściernym i "odkryłem" napis "MILICJA".

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Porucznik 

Wysłany: 2010-11-19, 11:50   

Mam w tej chwili ok 20 sztuk tarcz z okienkiem. Muszę tylko przemalować je ( część pochodzi z WOP ) i zrobić szablon z napisem. Więc chyba wystarczy, nie wszyscy muszą mieć tarcze.

Volante 
Nr służbowy: 1313

Wysłany: 2010-11-19, 13:51   

Marzy mi się wystąpienie w płaszczu sukiennym i orzechu motocyklowym.
W związku z tym proponuję oszacować, ilu z nas posiada taki zestaw i również chce w nim paradować, zamiast w moro.
Jeżeli jestem sam jeden, to jest to trochę bez sensu i dostosuję się do reszty. Ale zawsze można zrobić podział na "służbowych" i "polowych".

Porucznik 

Wysłany: 2010-11-19, 20:36   

Mundur w jakim wystąpisz ustala sztab akcji. Ponieważ w tym miejscu działała kompania szkolna ze Słupska, umundurowana jednolicie w mundury moro, więc wszyscy szeregowcy i podoficerowie pododdziałów liniowych występują w moro. Mundury wyjściowe z płaszczami są zarezerwowane dla oficerów. Zgadnij kto to ? 8-)

Od razu uprzedzam, że nie wynika to z mojego widzimisię, bo sam nie do końca będę miał taki zestaw jakbym chciał, np na głowie będę miał niewygodny stalowy hełm wz. 51, a nie kask. Dlaczego ? Ano dlatego, że w scenariuszu, który wczoraj skończyłem pisać, jest parę scen symbolicznych, które nie wydarzyły się ściśle w tym miejscu. Jedną z tych scen będzie rekonstrukcja tego nagrania ( do 0:20 ) :
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Odpowiedz do tematu