FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt - W służbie narodu
Autor Wiadomość
Sosul 

Wysłany: 2011-01-27, 21:57   Projekt - W służbie narodu

Generalnie mam koledzy następujący pomysł:

Na początku chcę serdecznie podziękować Hermesowi za udostępnienie nam wszystkim swojej jakże cennej kolekcji, daje nam to ogromne możliwości.

Otóż pomyślałem, że warto zrobić to samo z gazetami w służbie narodu - udostępnić wszystkie jakie mamy na jednej stronie, żeby każdy miał dostęp do każdego numeru.

Jest taki program, djvu który pozwala zapisać całe ksiażki w stosunkowo niewielkim rozmiarze, jednocześnie zachowując dobrą jakość - przynajmniej na komputer. Można też oddzielić np. tekst od tła etc. Nie będę się rozpisywał, każdy może sobie o nim poczytać.

A więc generalnie myślę, że każdy z nas (ci co mają WSN) mogą systematycznie skanować swoje numery - po uzgodnieniu żeby się nie dublować i po przerobieniu w tym programie wrzucać na stworzoną przez kogoś z nas specjalną do tego stronę.

Osobiście mogę podjąć się przerabiania skanów z gazet w ten program, jednak dopiero gdzieś w drugiej połowie lutego, jak się skończy sesja. Wtedy prosiłbym natomiast o przysyłanie skanów. Dalej przesłałbym to komuś zarządzającemu stroną. Nie krywam, że jest to czasochłonne, więc mam nadzieję, że ktoś byłby zainteresowany w tym pomóc ;-)

Osobiście posiadam około 200 numerów WSN z lat 1976-1989, nie jest to jednak dużo i są ogromne oczywiste braki, myślę jednak że wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć cos takiego ;-)

HERMES 

Wysłany: 2011-01-28, 10:12   

Witam
Popieram pomysł Sosul’a. W ogóle stworzenie biblioteki wszelkiego typu dokumentów (akty prawne, książki, albumy zdjęciowe, czasopisma i artykuły z gazet, dokumenty okolicznościowe) związanych z Milicją Obywatelską jest według mnie bardzo pożądane. Pozwoli to, na dostęp każdego z Nas do publikacji, których indywidualnie nie posiadamy, a wśród wielu z Nas są one rozproszone. Bardzo chętnie udostępnię wszystkie zeskanowane przez siebie dokumenty. Jeżeli chodzi o „W służbie narodu”, to posiadam 5 roczników, ale w tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia, których.

Biuro Logistyki Policji KGP
Klub Kolekcjonerów Policyjnych
http://www.ipapolska.pl/kolekcjoner/
moja prezentacja
http://chomikuj.pl/hermes50

PABLO 
LOTNA

Wysłany: 2011-01-28, 15:53   

Popieram pomysł!
Mam roczniki WSN z lat 1967-1972 i sporo książek o tematyce milicyjnej.
Mogę udostępnić. ;-)
Ale jest problemik:zero dostępu do dobrego skanera z oprogramowaniem. :-/
Może trzeba pomyśleć nad stworzeniem nowego działu,jak choćby GALERIA?
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA

Szafran 
Hełmiarz

Wysłany: 2011-01-28, 16:55   

Przy okazji można stworzyć taką małą bibliografię dotyczącą MO. Tak żeby młody adept wiedział gdzie i co ciekawego przeczytać.

Sosul 

Wysłany: 2011-01-28, 22:22   

To prawda, warto zrobić swego rodzaju spis, powiedzmy spis treści - chocby najbardziej ogólny - do każdego numeru. Żeby ktoś najpierw go przejrzał a nie musiał wertować każdego pisma.

Ja tak jak piszę, jestem w stanie zacząć to skanowac i przerabiac ale dopiero po sesji poprawkowej. Jednak wszystkiego zrobić nie mogę toteż ktoś musiałby taka bazę gdzie będziemy wstawiać stworzyć.

Porucznik 

Wysłany: 2011-01-29, 11:24   

Jestem za ale pod jednym warunkiem - jeśli te zasoby będą dostępne wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników naszego forum. Nie mam ochoty tworzyć unikalnej bazy danych, z której będą korzystać handlarze, spekulanci, pseudorekonstruktorzy oraz inne osoby chcące wykorzystać to w celach komercyjnych.

Max Klinger

Wysłany: 2011-01-29, 12:59   

Najlepiej zapewne tylko dla tych zaufanych zrejestrowanynych w tajne/poufne.
Ostatnio zmieniony przez Max Klinger 2011-01-29, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

Porucznik 

Wysłany: 2011-01-29, 13:03   

Niekoniecznie, ale myślę że trzeba by udostępnić tylko dla tych którzy się udzielają, bo wśród zarejestrowanych jest też sporo "martwych dusz".

Max Klinger

Wysłany: 2011-01-29, 13:34   

To normale, na każdym forum tak jest. Czasem to nie "martwa dusza" tylko obserwator, który wypowiada się w tylko w interesujących go wątkach. Jeśli takich nie ma, to nawet się nie loguje.
ps. a tak od siebie to najfajniesze w WSN były rysunki niestety nie żyjącego już Wiesława Fuglewicza.
Ostatnio zmieniony przez Max Klinger 2011-01-29, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  

Porucznik 

Wysłany: 2011-01-29, 13:46   

Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby udostępnianie tych zasobów konkretnym osobom na życzenie. Jeśli będą to osoby znane na forum to z automatu, jeśli nie to po weryfikacji.
Obserwatorom podziękujemy.

Jancarczyk 
st. sierż. MO

Wysłany: 2011-01-29, 17:33   

Pomysł bardzo fajny, z mojej strony dysponuję WSN od nr 15 (1101) z dnia 14.IV.1975 r. do nr 51-52 (podwójny 1137-38) z 21-28.XII.1975 r.

Szafran 
Hełmiarz

Wysłany: 2011-01-29, 18:22   

Porucznik napisał/a:
Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby udostępnianie tych zasobów konkretnym osobom na życzenie. Jeśli będą to osoby znane na forum to z automatu, jeśli nie to po weryfikacji.
Obserwatorom podziękujemy.

Mam takie jedno małe pytanie. A jeżeli z zasobów WSN będzie chciał skorzystać student pracujący nad pracą licencjacką\magisterską, która zahaczać będzie o temat MO???

Porucznik 

Wysłany: 2011-01-29, 20:07   

Poddamy go weryfikacji :mrgreen: A tak poważnie to chodzi mi wyłącznie o ograniczenie dostępu ludziom, którzy będą chcieli wykorzystać to w celach komercyjnych.

malyzomol 

Wysłany: 2011-01-29, 21:03   

A gdybym naprzykład chciał to tylko sobie przeczytac a nie upowszechniać to mógłbym ??

Porucznik 

Wysłany: 2011-01-29, 21:13   

Szczegóły się dopracuje, najpierw trzeba zgromadzić archiwum. Udzielasz się, to chyba nie powinno być problemu z dostępem, tak ?

Odpowiedz do tematu