FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt - W służbie narodu
Autor Wiadomość
malyzomol 

Wysłany: 2011-01-29, 21:26   

Tak jest !

Mobil 
www.milicja.net

Wysłany: 2011-01-30, 19:55   

Ja dysponuje wszystkimi rocznikami od 1978 roku do 1987 włącznie, też jestem za tym żeby zgromadzić takie archiwum i w całości popieram pomysł Porucznika z udostępnianiem tego

Sosul 

Wysłany: 2011-02-02, 14:26   

Oczywiście że trzeba się jakoś zabezpieczyć ;-) albo tak jak proponuje Porucznik albo zwykłe hasło do podania zaufanym ;-)

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-02-03, 14:36   

W nawiązaniu do dyskusji, która toczyła się w drodze do Sopotu - popieram pomysł, żeby zeskanowane materiały były dostępne osobom zarejestrowanym na Forum, udzielającym się w dyskusjach lub motywującymi chęć dostępu - np. prowadzeniem badań.

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

danziger 

Wysłany: 2011-02-03, 16:58   

Porucznik napisał/a:
Obserwatorom podziękujemy.

A ja się łapię na "osobę znaną z forum", czy tylko na "obserwatora"? Raz na jakiś czas coś napiszę, ale niezbyt często. Nie jestem też członkiem Waszej GRH, ani żadnej innej. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że nie jestem też handlarzem, spekulantem, pseudorekonstruktorem ani inną osobą chcącą wykorzystać to w celach komercyjnych ;-)
Po prostu interesuje mnie umundurowanie, wyposażenie itp. służb PRL (szczególnie LWP, ale MO również). Trochę też zbieram, na ile fundusze i żona pozwolą...

Porucznik 

Wysłany: 2011-02-03, 23:31   

Spokojnie, każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, krzywdy nie będzie ;-)

Sosul 

Wysłany: 2011-02-04, 23:24   

myślę że żeby było czytelnie można by zrobić to w taki sposób jak np. stolica:

http://publikacje.koszyko.../ITStolica.html

Komandos 

Wysłany: 2011-02-05, 11:48   

Witam popieram pomysł Obywatela Porucznika sprawa jest godna uwagi i warta zachodu pozostanie pamiatka z czasow MO i ZOMO z tamtych lat myslę że inni tez tak myslą

Obywatel PRL-u 

Wysłany: 2011-02-05, 12:40   

Komandos napisał/a:
Witam popieram pomysł Obywatela Porucznika sprawa jest godna uwagi i warta zachodu pozostanie pamiatka z czasow MO i ZOMO z tamtych lat myslę że inni tez tak myslą

Sądzę, że hymny pochwalne za pomysł skanowania WSN należą się Sosulowi, zresztą sam sposób prezentacji WSN który proponuje Sosul jest super.

Porucznik 

Wysłany: 2011-02-05, 12:47   

Hymny pochwalne mogą być na cześć Związku Radzieckiego. Sobie będziemy gratulować jak projekt ruszy.

Szafran 
Hełmiarz

Wysłany: 2011-02-05, 22:41   

Żeby prewencyjnie zapobiec kopiowaniu można zrobić coś takiego jak Muzeum Lotnictwa Polskiego.

http://www.muzeumlotnictw...alog.php?cz=114

Znak wodny na wszystkich stronach.

HERMES 

Wysłany: 2011-02-05, 22:59   

Szafran napisał/a:
Żeby prewencyjnie zapobiec kopiowaniu można zrobić coś takiego jak Muzeum Lotnictwa Polskiego.

http://www.muzeumlotnictw...alog.php?cz=114

Znak wodny na wszystkich stronach.

Czytając wypowiedzi niektórych Forumowiczów popadam w lekkie osłupienie. Nie ma jeszcze nawet jednego skanu, a proponowane zabezpieczenia przerastają Fort Knox.
Mam zasadnicze pytanie! Komu i czemu maja służyć zeskanowane materiały??? Jaka idea przyświeca Naszej pracy???
Jeżeli ich jakość będzie nie do wykorzystania w Naszych pracach lub do Naszych potrzeb, to jaki sens jest w wykonaniu tak wielkiego i bardzo praco- i czasochłonnego zamierzenia???

Biuro Logistyki Policji KGP
Klub Kolekcjonerów Policyjnych
http://www.ipapolska.pl/kolekcjoner/
moja prezentacja
http://chomikuj.pl/hermes50

Sosul 

Wysłany: 2011-02-05, 23:36   

Idea jest prosta – żeby każdy z nas, czyli osoba choć troszkę poznana, która widać że się interesuje Milicją itd. nie musiała szperać po bibliotekach czy wydawać pieniędzy żeby skompletować wszystkie numery czy kupować w nadziei że w danym numerze trafi się ciekawy artykuł. Każdy będzie mógł przeczytać co tylko zechce a nam łatwiej będzie się podpierać gazetami jako źródłami, wskaże ktoś np. gdzie coś ciekawego wyczytał i reszta może sobie doczytać ze szczegółami.

Kolejny aspekt to np. pisanie pracy licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej czy choćby książki. Tak szeroka baza źródłowa daje ogromne możliwości. O jakość się nie boję, stolica jest bardzo czytelna i wygodna.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie to myślę że znaki wodne nie mają sensu, zresztą idea tego programu jest taka że można wyświetlić sam tekst albo sam obraz, nie jest to zwykłe zdjęcie z którym nic nie zrobisz.

Poza tym musimy sobie troszkę ufać, że każdy wykorzysta to tylko dla siebie. Wystarczy najprostsze zabezpieczenie, nie będziemy myślę też zbyt szczegółowo wnikać w życiorys osoby zainteresowanej ;)

A co do początków...ja jestem w stanie pod koniec lutego zacząć skanować i przerabiać, lub przyjąć od kogoś zeskanowane i montować w tym programie, trzeba tylko znaleźć kogoś kto podejmie się stworzenia podstawy pod umieszczenie tego, od razu mówię że dla mnie to czarna magia więc się tym nie zajmuję :-P

HERMES 

Wysłany: 2011-02-06, 00:33   

Sosul
dziękuję za wytłumaczenie idei
w przedstawiony przez Ciebie sposób jest ona dla mnie zrozumiała i do zaakceptowania

Biuro Logistyki Policji KGP
Klub Kolekcjonerów Policyjnych
http://www.ipapolska.pl/kolekcjoner/
moja prezentacja
http://chomikuj.pl/hermes50

Porucznik 

Wysłany: 2011-02-06, 20:09   

I o to chodzi !
Podobają mi się określenia typu "my", "dla nas". Oznacza to. że tworzymy jakąś wspólnotę, pomimo często różnych poglądów i dla tej właśnie grupy ludzi, nie ważne czy są członkami naszej GRH, ten zbiór skanów powinien być dostępny.
Przy okazji - bez urazy Sosul ( wiesz o czym piszę ), ale na przyszłość powstrzymaj się przed tematami politycznymi.
Jesteś częścią naszej wspólnoty i nic tego nie zmieni. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję przedyskutować te kwestie.

Odpowiedz do tematu