FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wolfik
2011-05-16, 10:50
ZOMO w filmach fabularnych "z epoki"
Autor Wiadomość
struś 
MISZTALOWIEC

Wysłany: 2011-05-07, 23:05   

Max Klinger napisał/a:
Czy ja wiem, jakoś nie widziałem takich aż takich entuzjastów, Fakt wszyscy byli zadowoleni, że skończyła się tzw. wojskówka, ale kaprale w ZOMO szybko wybili nam myśli o zbytniej szczęśliwości z głowy.

Tylko kto mógł się tego spodziewać ????!!!! Gdyby nie "trzeci" rocznik stanu wojennego (starszy kapral) , to młody kapral w Prudniku WOP na unitarce wykończyłby młodego przyszłego zomowca. Na szczęście trzeci rocznik nie miał z czego się cieszyć w przedłużonej służbie i młody kapral wchodząc w kompetencje starszego, szybko był utemperowany.
Kończąc pobyt w WOP każdy myślał , że u "swoich" nie będzie takiego poniżania "przyszłego zomola" jak w wojsku .... a tu jak napisałeś okazało się dziesięć razy gorzej ... hahaha . Nie dziwię się, że jest tyle opinii o brutalności ZOMO. :roll:

Max Klinger

Wysłany: 2011-05-08, 07:49   

Metody goniena młodych były te same jak w wojsku. Ja nie miałem za lekko, to po pierwszym szoku jakoś przywykłem. Gorzej mieli ci co na wojskówce mieli luzy (już o tym pisałem) byli załamani i nawet myśleli o powrocie do MON-u. Była zasadnicza różnica w jedzeniu, no i nikt nie wrzeszczał na ciebie "zomolu" lub jeszcze gorzej. Uczono czegoś innego (np.inny krok w maszerowaniu, tworzenie kodonów itp.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-08, 13:54   

Masz rację Max gdybym dostał porządnie w tyłek to mój entuzjazm by raczej zmalał. To co teraz napiszę może być kontrowersyjne i kogoś urazić za co przepraszam. Ja bardzo chciałbym być milicjantem i zacząć swoją służbę od ZOMO. Moim najważniejszym celem w życiu jest zostać policjantem mam swoja ideały uważam ten zawód jako jedyny który chce wykonywać. Mój entuzjazm jest bardzo duży i najprawdopodobniej minie po spotkaniu się z realiami służby.

GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów
https://www.facebook.com/grhmoi6pdpd?fref=ts

Max Klinger

Wysłany: 2011-05-08, 18:05   

Żaden opis nie zastąpi własnych przeżyć, zresztą ilu ludzi tyle punktów widzenia. A teraz nawet najgorsze chwile to tylko wspomnienia, a jak wiadomo czas leczy rany. Dlatego niby fajne to co było , a jak już nie raz napisałem moim zdaniem ludzie nie tęsknią tak naprawdę za minionymi czasami tylko za swoją młodością. Przeżyjesz, to sobie wyrobisz zapewne swoją opinię o tym całym cyrku.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-08, 18:29   

Zgadzam się w 100%. Jak widzę co się teraz dzieje z policją, systemem prawnym i sądownictwem to mnie szlag trafia. Wyczytałem ostatnio ze policjanci rozpoczęli strajk polegający na nie wystawianiu mandatów tylko upomnień. Ponadto maja jeszcze przestać używać prywatnych rzeczy służbowo. Strajk ma na celu podniesienie płac. Wątpię żeby to podziałało na rządzących. Na nich to już chyba nic nie podziała policjanci musieli by chyba przestać pracować.

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-05-12, 15:07   

Masz rację, chociaż nie przestać pracować, a służyć, a że to służba, podległa na dodatek MSWiA więc... przestać służyć nie mogą. Ot służba po prostu, służba 8-)

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-12, 17:58   

Służba nie dróżba :-) Żeby jeszcze można było służyć w godnych warunkach...

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-05-12, 18:38   

Max Klinger napisał/a:
Żaden opis nie zastąpi własnych przeżyć, zresztą ilu ludzi tyle punktów widzenia. A teraz nawet najgorsze chwile to tylko wspomnienia, a jak wiadomo czas leczy rany. Dlatego niby fajne to co było , a jak już nie raz napisałem moim zdaniem ludzie nie tęsknią tak naprawdę za minionymi czasami tylko za swoją młodością. Przeżyjesz, to sobie wyrobisz zapewne swoją opinię o tym całym cyrku.

Max ma rację, jedynie własne odczucia, doświadczenie na własnym garbie itd. da nam w 100% idealne niczym nie zahwiane postrzeganie sprawy... Jak mówią co naś nie zaj... to nas wzmocni, ale czasami bywa tak, że nas nie zaje... ale jeszcze gorsza... zrobi jeszcze gorszych niż Ci, co byli przed nami... nie ważne czy MON czy Policja czy PSP, czy kiedyś ZOMO, takie są realia służby mundurowej i nie tylko...
Ja mimo iż dostałem w skórę w MON, niby wydawało by się, że będzie zupka z waz dla Panów Podchorążych a dostaliśmy tak po dupie, że jak poszedłem na praktyki do Wa-Wy i pokazali nam warunki w jakich mamy służyć... to na widok sauny do dyspozycji, zacząłem się śmiać jak przysłowiowy "debil" :mrgreen: , nie długo było czekać, aby po wejściu na kompanię jako d-ca plutonu transportowego, odezwały się we mnie instynkta... "d-cy" czyli szkolenie wcześniejsze dało znać o sobie... jakoś to okiełznałem i wyszedłem przed wojskiem na ludzi, ale byli tacy co im się nie udało i żołnierze musieli dokonać na pewnych osobnikach zabiegów "kosmetycznych" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Doświadczyłem na własnej skórze zarówno wojska jak i potem do chwili obecnej innego munduru i mimo iż wieeele mi się może tu nie podobać zwyczajnie... nie potrafię inaczej... muszę nosić mundur, przez całe życie od samego urodzenia widziałem mundur :lol: i tak zostało, ale odczucia to odczucia, więc jeśli również masz takie ideały i musisz, chcesz... idź, walcz, przyjmij się, dobry będzie z Ciebie mundurowy, najgorsza jak ktoś ubiera mundur z przypadku... wtedy właśnie zaczyna się problem i niejednokrotnie właśnie taka osoba jest później bohaterem opowiastek tudzież... dłuższych artykułów w stylu "fala w ZOMO a realia służby w MILICJI"... Policji nie poruszam, bo to już inna bajka i inne realia.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-12, 19:25   

Dzięki za te słowa :-) Uważam służbę w Policji za swoje powołanie i chcę zrobić coś dobrego. Mam swoje poglądy, ideały i już trochę wyrobione zdanie na pewne rzeczy. Niestety nie mam w rodzinie żadnego policjanta znam tylko 1 mojego trenera. Za to miałem w rodzinie bardzo wielu milicjantów oj bardzo wielu...

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-12, 19:35   

Bardzo szanuję mundurowych muszą stykać się ze wszelakim złem i tałatajstwem za marne pieniądze i w żenujących warunkach służby. Nawet nie wyobrażacie sobie jak denerwuje mnie moje pokolenie JP i CHWDP.

HERMES 

Wysłany: 2011-05-12, 20:38   

Chwała Wam Dzielni Policjanci
:->

Biuro Logistyki Policji KGP
Klub Kolekcjonerów Policyjnych
http://www.ipapolska.pl/kolekcjoner/
moja prezentacja
http://chomikuj.pl/hermes50

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-13, 13:39   

Jeden chłopak z mojej szkoły z koszulka CHWDP miał kontakt zemną i moja palka milicyjna. Tu trzeba nadmienić ze jeszcze do tego nazywał mnie krawężnikiem. Wytłumaczyłem mu ze będę policjantem w prewencji w służbie patrolowo interwencyjnej. Niestety nie zapamiętał tej nazwy i nie uspokoił się po moim ostrzeżeniu wiec dostał porządne milicyjne palowanie :-)

Zbych81 

Wysłany: 2011-05-13, 14:42   

I to była najlepsza reakcja na ten bardzo niepokojący trend wśród polskiej młodzieży.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-13, 17:33   

Jakbyś zobaczył jak już leżał na ziemi i mnie przepraszał prosząc abym przestał go okładać. Teraz nauczył się respektu do policji ;-) Po jego reakcji sądzę że dodatkowa kuracja nie będzie już potrzebna :-D

Max Klinger

Wysłany: 2011-05-13, 18:02   

O!!!! nie wiem jak to skomentować. Napiszę ,że tak nie wolno źle, ale ,że dobrze to też jakoś tak nie. Kiedyś w czasie interwencji taki młody kolega zapytał czy tak można i miałem ten sam dylemat.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi