FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wolfik
2011-05-16, 11:50
ZOMO w filmach fabularnych "z epoki"
Autor Wiadomość
Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-13, 19:11   

Nie jestem zwolennikiem katowania i bestialstwa. Uważam że takich gówniarzy najlepiej uczyć porządku w ten sposób jeśli oczywiście metoda słowna nie daje rady. Jak taki młodociany bandyta dostanie wpieprz to się nauczy respektu do policji do tego że robienie rzeczy złych nie popłaca i że nie warto ich robić bo będzie się porządnie ukaranym a dodatkowe wspomnienie przypominające ból już całkowicie go oduczy od chuliganki.

GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów
https://www.facebook.com/grhmoi6pdpd?fref=ts

Mateusz 

Wysłany: 2011-05-13, 19:26   Re: ZOMO w filmach fabularnych "z epoki"

rafikx napisał/a:
zomol napisał/a:
Wydaje sie to niemożliwe, by w filmie fabularnym z lat 80-tych znaleźć ZOMO wykonujące "typowe dla siebie zadania".

Lata świetlne temu (1985-1986) oglądałem w kinie film pt. "Na całość". Tłem był jakiś napad na konwój i zabicie milicjanta. Pamiętam jak przez mgłę mnóstwo scen z udziałem oddziałów ZOMO, desantem PS ze śmigłowca, pościgi, strzelawki itp. Co ciekawe, nigdy tego filmu nie widziałem w TV, w necie też nie jest "zachomikowany", wisi jedynie kilka fotosów w witrynie filmpolski.pl. Może to z tej prostej przyczyny, że film był absurdalnie beznadziejny.
Widział ktoś jeszcze ten film?

Sznurek do filmweb: http://www.filmweb.pl/fil...4%87-1986-95442

Pozdrawiam

To prawda, film jest autentycznie beznadziejny. Pobrałem go z Chomika i obejrzałem... zostawię go bez komentarza ;-) Ze spraw bardziej milicyjnych to gdy nasz nieustraszony duet zaczyna już ostro rozrabiać... na jakiejś wiejskiej komendzie milicjanci dostają alarm o niebezpiecznych bandytach w ich okolicy i ruszają w pościg uzbrojeni w PPSy... Oczywiście nieustraszeni Janusz i Maryśka wykańczają trójkę milicjantów którzy ich gonili... zarekwirowanym Starem... :lol: Ale wtedy żarty się skończyły i do akcji przystępuje ZOMO (jednak ciężko dostrzec tam PS). W okolice lasu do którego zbiegli pojawiają się 2 ciężarówki z zomowcami, BTR oraz GAZ. Oni dalej uciekli przed taką obławą... nad morze :lol: A mogę dać sobie rękę uciąć że film był kręcony w Jeleniej Górze i okolicach. Film moim zdaniem skończył się żałośnie bo chcieli uciekać łodzią ukradzioną od rybaka (w sumie wszystko oni ukradli w tym filmie)... dokąd ?! :mrgreen: Nadlatuje nad nimi milicyjny śmigłowiec gdy już trochę odpłynęli od brzegu i tu jest koniec 8-) Liczyłem na jakieś bardziej żywiołowe zakończenie... np. ZOMO ostrzeliwuje ich z broni automatycznej albo oni na żywca kradzionym autem próbują staranować milicyjne pojazdy... Byłoby zdecydowanie ciekawiej, a tak nic nie jest w stanie uratować tego filmu ;)

Kamil 

Wysłany: 2011-05-14, 10:13   

Swój post kieruję szczególnie do "Gwardzista":
Czy zastanawiasz się co wypisujesz na tym forum? Czytałem Twoje wypowiedzi do chwili obecnej dosyć spokojnie i przyjmowałem je do wiadomości dosyć spokojnie bez emocji, jednak czytając Twoje ostatnie wypowiedzi o tym pałowaniu to aż krew zalewa. Dziwię się, że jeszcze admin tego forum nie interweniuje co do Twoich wypowiedzi. Myślę, że pomyliłeś forum szanowny Kolego.
Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię ale Twoje wypowiedzi wyglądają mi na skrajne. Można w nich doszukać się uwielbienia do ustroju komunistycznego i brutalnych akcji ZOMO. Z całym szacunkiem, jesteś jeszcze młody i co Ty wiesz o tamtym ustroju? Sam urodziłem się w 1990 roku i też nie doświadczyłem tego, co wtedy się działo. To czego uczyliśmy się w szkole na temat ustroju komunistycznego stanowi zaledwie kroplę w morzu i co my możemy o tym wiedzieć? Z tego względu staram się nie pochwalać dawnego ustroju ani też nie jestem skrajnym przeciwnikiem.
Proponuję abyś zastanowił się zanim klikniesz opcję "wyślij" po napisaniu kolejnej wypowiedzi.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2011-05-14, 10:31   

Drogi Kamilu
Jeśli cię uraziłem to bardzo przepraszam. Nie jestem komunistą nie popieram idei komunizmu uważam ten ustrój za zbrodniczy lecz nie będziemy dyskutować o polityce bo to forum jest apolityczne. Uważam że zbyt pochopnie wyciągnąłeś swoje wnioski o mnie z moich wypowiedzi. Mam dopiero 15 lat ale o tamtych czasach mam duże pojęcie ponieważ bardzo interesuję się tym okresem historii a ponadto mój tata jest nauczycielem historii. Mam być może dla niektórych bardzo szokujące poglądy ale nie będę się tu nad ty rozwodzić ci którzy mnie dobrze znają rozumieją mogę to zawsze wytłumaczyć. Moja rodzina jest umoczona w tamten okres historii. Mój dziadek był członkiem PZPR a mój pradziadek był podpułkownikiem MO oprócz pradziadka miałem jeszcze 19 milicjantów w rodzinie i funkcjonariusza SB. Moją babcię w stanie wojennym aresztowała SB ojciec brał udział w demonstracjach Solidarności. Mój trener służył w ZOMO dzisiaj jest policjantem.NIC NIE JEST CZARNO BIAŁE PRAWDA ZAWSZE LEŻY POŚRODKU. WSZYSTKICH URAŻONYCH BARDZO PRZEPRASZAM W SZCZEGÓLNOŚCI KAMILA.

GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów
https://www.facebook.com/grhmoi6pdpd?fref=ts

Kamil 

Wysłany: 2011-05-14, 10:34   

Absolutnie nie czuję się urażony. Możliwe, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie będę dalej drążył tematu. Napisałem, jakie jest moje zdanie i na tym kończę.

Zbych81 

Wysłany: 2011-05-14, 10:46   

Ja chciałbym tutaj zauważyć, że kolega Kamil stwierdził, że każdy ma prawo do wyrażania poglądów- OK, ale można robić to w sposób kulturalny, a hasła JP i HWPD z kulturą nic wspólnego nie mają... Także akurat tutaj myślę, że reakcja nie była aż tak bardzo przesadzona. Co do lekcji historii- zauważyłem, że część nauczycieli przedstawia historę PRL nie taką, jaka była, tylko z dość mocnym przegięciem- nie dość, że wyolbrzymiają wady, to jeszcze umniejszają zalety, które ten ustrój miał (każdy ma swoje wady i zalety). A co do ZOMO- dziś policja nie jest specjalnie łagodniejsza podczas tłumienia zamieszek, tyle, że robi to zdecydowanie rzadziej.

Sylwek 
szeregowy

Wysłany: 2011-05-14, 22:48   

Gwardzista napisał/a:
Jeden chłopak z mojej szkoły z koszulka CHWDP miał kontakt zemną i moja palka milicyjna. Tu trzeba nadmienić ze jeszcze do tego nazywał mnie krawężnikiem. Wytłumaczyłem mu ze będę policjantem w prewencji w służbie patrolowo interwencyjnej. Niestety nie zapamiętał tej nazwy i nie uspokoił się po moim ostrzeżeniu wiec dostał porządne milicyjne palowanie :-)

Dziecko, (bo to jest chyba w tym przypadku najbardziej adekwatny i najmniej obraźliwy epitet).
czy Ty wiesz, że właśnie na tym forum, czyli publicznie przyznałeś się do przestępstwa? Ba, pochwaliłeś się takowym...
I nic tu nie mają do rzeczy pseudomoralne dysputy czy temu albo tamtemu pałą po plecach się należało - od bicia pałkami jest policja, a nie nastoletni "kandydaci" do policji.
I do Ciebie chyba ciągle nie dotarło co zrobiłeś...
czy to może raczej zwykła mitomania i dziecinne koloryzowanie? lepiej żeby tak było...

Dziecko,
nie wiem czy policyjny psycholog się na Tobie pozna i może do policji Cię przyjmą. Ale z zachlapaną kartoteką to na pewno tam nie trafisz.
Zastanów się więc nad sobą. Z pewnych rzeczy się wyrasta więc jest nadzieja.

Nie zrozum mnie źle: ja to się nie chcę nad Tobą pastwić czy w jakikolwiek werbalny sposób "dokopać", raczej "potrząsnąć" cobyś może ruszył swoimi nastoletnimi komórkami zanim zrobisz krzywdę komuś i przy okazji sobie w imię swojego, może i trochę lepszego niż kibicowanie Legii/Lechowi czy bycie metalem albo innym hipisem, fiksum-dyrdum. I jakoś dotrzymał bez "brzemiennych dla twojej przyszłości zdarzeń" zanim z tego najgłupszego wieku nie wyrośniesz.

Zbych81 

Wysłany: 2011-05-14, 23:36   

No cóż, szczerze mówiąc, takie widzenie ciągle różnych tego typu haseł może powodować niczym nieuzasadnione napady szału u co niektórych ludzi.

malyzomol 

Wysłany: 2011-05-14, 23:38   

Sylwek napisał/a:
Gwardzista napisał/a:
Jeden chłopak z mojej szkoły z koszulka CHWDP miał kontakt zemną i moja palka milicyjna. Tu trzeba nadmienić ze jeszcze do tego nazywał mnie krawężnikiem. Wytłumaczyłem mu ze będę policjantem w prewencji w służbie patrolowo interwencyjnej. Niestety nie zapamiętał tej nazwy i nie uspokoił się po moim ostrzeżeniu wiec dostał porządne milicyjne palowanie :-)

Dziecko, (bo to jest chyba w tym przypadku najbardziej adekwatny i najmniej obraźliwy epitet).
czy Ty wiesz, że właśnie na tym forum, czyli publicznie przyznałeś się do przestępstwa? Ba, pochwaliłeś się takowym...
I nic tu nie mają do rzeczy pseudomoralne dysputy czy temu albo tamtemu pałą po plecach się należało - od bicia pałkami jest policja, a nie nastoletni "kandydaci" do policji.
I do Ciebie chyba ciągle nie dotarło co zrobiłeś...
czy to może raczej zwykła mitomania i dziecinne koloryzowanie? lepiej żeby tak było...

Dziecko,
nie wiem czy policyjny psycholog się na Tobie pozna i może do policji Cię przyjmą. Ale z zachlapaną kartoteką to na pewno tam nie trafisz.
Zastanów się więc nad sobą. Z pewnych rzeczy się wyrasta więc jest nadzieja.

Nie zrozum mnie źle: ja to się nie chcę nad Tobą pastwić czy w jakikolwiek werbalny sposób "dokopać", raczej "potrząsnąć" cobyś może ruszył swoimi nastoletnimi komórkami zanim zrobisz krzywdę komuś i przy okazji sobie w imię swojego, może i trochę lepszego niż kibicowanie Legii/Lechowi czy bycie metalem albo innym hipisem, fiksum-dyrdum. I jakoś dotrzymał bez "brzemiennych dla twojej przyszłości zdarzeń" zanim z tego najgłupszego wieku nie wyrośniesz.

Powiedziałbym to sam,ale jestem w tym samym wieku. Wniosek: Nie używać środka przymusu do bicia kogoś za to że nosi koszulkę z narukiem CHWDP wsumie nie powinno sie nikogo bić ...

Ja czasami się kumpli pytam co im zrobiła POLICJA a oni mi na to że: "Nic" To po co nosicie takie bluzy ??: "bo to noszą wszyscy" i koniec romowy. O gustach się nie dyskutuje tylko trochę szkoda że te gusty takie nie miłe ;-) .

Zbych81 

Wysłany: 2011-05-15, 01:08   

A tak wracając do tematu- kolejna scena z ZOMO w akcji.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Tu od 8:27 widać kilku milicjantów podczas zatrzymania podejrzanego samochodu.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Tutaj jest sporo fajnych scen z milicjantami w zasadzie prawie przez cały czas.

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-05-15, 13:38   

ehhh wracając do wypowiedzi w stylu... ktoś komuś pałą przywalił... faktycznie noszenie koszulki z jakim kolwiek napisem nie uprawnia nikogo innego, aby tegoż jegomościa obdzielić czym kolwiek... tym bardziej jak wypisują takie rzeczy młodzi ludzie, serce się kraje... od wymiaru sprawiedliwości nie jesteście WY, przyszedł w koszulce, z nieodpowiednim napisem... od tego są rodzice, nauczyciele, dyrekcja, szkoła... ale na Boga nie Ty czy ktokolwiek inny, okładając go pałą zwyczajnie złamałeś prawo i za taki wyczyn możesz skończyć albo w poprawczaku albo w pace nawet, naruszyłeś czyjąś nietykalność, do tego mogłeś narazić kogoś kogo lałeś na utratę zdrowia a nawet życia... ciesz się, że ten ktoś zwyczajnie nie wylądował na obdukcji u lekarza, nie złożył doniesienia na najbliższym komisariacie... bo byś kolego do końca życia służbę w policji pamiętał, ale z tej drugiej strony...

Możesz kolego mieć rodzinę z MO czy Policji, mundurową itd. ale Ty sam jak dla mnie na chwilę obecną się tam nie nadajesz, być może z wiekem przyjdzie rozum i dojrzałość, w co nie zamierzam wątpić i kiedyś zamiats być dumnym z tego co zrobiłeś, będziesz się zastanawiał, dlaczego to zrobiłeś i oby tak było. Wiesz popieram dążenia do celu, popieram dziedziczenie tego co się z domu wyniosło, czyli np. mundur, ja noszę mundur i jestem z tego dumny, ale za mnie nikt się wstydzić nie ma potrzeby, pewnie jak wydoroślejesz, też będzie OK.

danziger 

Wysłany: 2011-05-15, 23:16   

Gwardzista napisał/a:
Mój dziadek był członkiem PZPR a mój pradziadek był podpułkownikiem MO oprócz pradziadka miałem jeszcze 19 milicjantów w rodzinie i funkcjonariusza SB.

"Gratuluję".
Gwardzista napisał/a:
Moją babcię w stanie wojennym aresztowała SB

Za odchylenie od jedynie słusznej linii mateczki partii?
Gwardzista napisał/a:
ojciec brał udział w demonstracjach Solidarności.

W jakim charakterze? Jako kapuś?

Nie chcę obrażać twojej babci i taty, bo jeśli jest prawdą to co piszesz, to być może byli oni jednak porządnymi ludźmi. Jeśli się mylę to ich (bo nie ciebie) za powyższe słowa bardzo serdecznie pszepraszam.
Jednak jeśli ktoś wychował syna/wnuka na bandytę (o ile prawdą jest to, do czego sam się tu przyznałeś), w dodatku bandytę uwielbiającego zbrodnicze formacje wysługujące się minionemu słusznie ustrojowi, to niestety prawdziwość twoich twierdzeń odnosnie babci i taty budzi moje poważne wątpliwości.
W przeciwieństwie do prawdziwości twierdzeń o innych twoich antenatach - twoje wypowiedzi akurat w rodzinną tradycję milicyjno esbecką wpisują się idealnie.

Max Klinger

Wysłany: 2011-05-16, 08:06   

To ja moje ostatnie 3 grosze. Można popatrzeć na ten przypadek ( o ile miał faktycznie miała miejsce, bo coś mi tu nie pasuje) różnych punktów widzenia. Młody chłopak jest zafascynowany informacjami o niesamowitej skuteczności ZOMO oraz często zauważalnej nieporadności obecnej Policji. Zbiera wiadomości i robi to co każdy entuzjasta. Z czasem załatwia sobie atrybut milicjanta, czyli pałkę. Jak każdą nową zabawkę trzeba ją wypróbować. Jeśli się szuka okazji , to się ja znajduje. I tak dochodzi do jej użycia. I właśnie teraz jest problem, co trzeba było zrobić? Czy stało się rzeczywiście coś bardzo złego? ( bo na zło trzeba faktycznie, ale sensownie reagować). Doszło do pyskówki i zwyciężył argument siły. Pomijam kwalifikacje prawne (pałka mogła być zaliczona do niebezpiecznego narzędzia, a wtedy naprawdę mogło być nieciekawie). Zatem trzeba zgodzić się z opiniami negatywnie oceniającymi takie działanie. Bardzo dobrze opisał to Marcin. I jeszcze jedno rodziny się nie wybiera można mieć i 100 esbeków w rodzinie i co z tego? Łatwo też, się pisze, że ktoś był kapusiem i potem za to "serdecznie" przepraszać, że może się myliło. Łatka już zostaje. To po co takie opinie.

Sylwek 
szeregowy

Wysłany: 2011-05-16, 11:37   

Danziger,

Chłopak zrozumie co zrobił (czym się chwali), albo nie zrozumie. Wyrośnie z tego albo nie wyrośnie...
ale dlaczego pastwisz się nad dzieciakiem obrażając/nie obrażając jego rodzinę? I czemu to ma niby służyć? Napiętnowaniu zła czy wylaniu jakichś własnych fobii?
Bez przesady. Od dorosłych można chyba więcej wymagać jeśli chodzi o standard i styl rozmowy, zwłaszcza prowadzonej z nieletnimi.

wolfik 

Wysłany: 2011-05-16, 11:50   

Za daleko odeszliście Koledzy od tematu przewodniego, w związku z tym...SZLABAN

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi