FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydział Poprawności Wizerunkowej
Autor Wiadomość
wolfik 

Wysłany: 2011-08-22, 17:56   Wydział Poprawności Wizerunkowej

Szanowni Forumowicze,
niniejszym powołujemy Zespół Poprawności Wizerunkowej który ma na celu uporządkowanie kwestii wyglądu członków grupy.
Niestety nie czerpiecie wzorców z Dowództwa i część z Was wygląda jak wojsko Królowej Jadwigi.
Po ostatnich zdjęciach do filmu stwierdziliśmy że wielu kolegów nie stara się w żaden sposób polepszać swojego wizerunku a co za tym idzie wizerunku Grupy. Kurtki mundurowe które wyglądają jakby je pies zeżarł i zwrócił, spodnie wymiętolone a o podstawach musztry nawet nie wspominamy.
Zatem przed kolejnym wystąpieniem publicznym WSZYSCY bez wyjątku zostaną poddani ostrej selekcji przeprowadzonej przez Szefa Kompanii.
Kto nie zastosuje się do wskazówek niestety wyleci na tzw. zbity pysk !
Spocznij!
P.S.
W tym roku przypada 30 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w związku z czym mamy już pakiet zaproszeń na różne imprezy z tym związane w wielu miejscach Polski.
Uprzedzamy że jakiekolwiek problemy z uporządkowaniem wyglądu skończą się wykluczeniem z uczestnictwa bez możliwości odwołania.
DOWÓDZTWO

Porucznik 

Wysłany: 2011-08-22, 19:49   

Dorzucę jeszcze coś od siebie : przydałoby się paru osobom zrzucić trochę kilogramów. O ile nie jest to rażące u osób w wieku 40-50 lat ( np. sierżant Jacek N ), to u młodych i do tego "zomowców" wygląda groteskowo.
Weźcie się za siebie, bo rekonstrukcja nie polega tylko na kolekcjonowaniu mundurów, ale również na dbaniu o ogólny wygląd. Podobnie jest z fryzurami - nie wyobrażam sobie w naszych szeregach jakichś długowłosych lub brodatych.
Więc panowie, od dzisiaj dieta i sport, żebyśmy nie musieli stosować radykalnych posunięć przy następnych działaniach. Mnie i Przemkowi jakoś to się udało swego czasu, więc wy też możecie.

wolfik 

Wysłany: 2011-08-22, 21:05   

Uprzedzam że od tej chwili przejmuję pieczę nad Waszym wyglądem i kondycją, kto nie czuje się na siłach żeby przejść przeszkolenie WOJSKOWE niech od razu porzuci myśl o członkostwie w Grupie.

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-08-22, 23:06   

:shock: :shock: :shock:
a kącik KO też będzie?? tak dla ducha, bo W-F to wiadomo... ciało ;-)
nie należę ale popieram :mrgreen:

Porucznik 

Wysłany: 2011-08-23, 00:18   

Proszę bardzo - coś dla ciała i coś dla duszy http://www.forum.milicja.waw.pl/viewforum.php?f=16

wolfik 

Wysłany: 2011-08-23, 07:46   

Porucznik napisał/a:
Dorzucę jeszcze coś od siebie : przydałoby się paru osobom zrzucić trochę kilogramów. O ile nie jest to rażące u osób w wieku 40-50 lat ( np. sierżant Jacek N ), to u młodych i do tego "zomowców" wygląda groteskowo.
Weźcie się za siebie, bo rekonstrukcja nie polega tylko na kolekcjonowaniu mundurów, ale również na dbaniu o ogólny wygląd. Podobnie jest z fryzurami - nie wyobrażam sobie w naszych szeregach jakichś długowłosych lub brodatych.

Więc panowie, od dzisiaj dieta i sport, żebyśmy nie musieli stosować radykalnych posunięć przy następnych działaniach. Mnie i Przemkowi jakoś to się udało swego czasu, więc wy też możecie.

Należy zauważyć że wspomniany Jacek już dawno poradził sobie z tym problemem i o ile to bardzo trudne w wypomnianym wieku to zakres 20-35 lat ma prostą receptę, mniej przy kompie i chipsach z piwem oraz trochę więcej ruchu.
Poza tym Jacek znakomicie pasuje do roli sierżanta-dzielnicowego i nawet powinien mieć lekko zaokrąglone boczki :-)

Pierwsza uwaga:
Niedopuszczalny jest wygląd kurtki mundurowej jak na załączonym obrazku. :evil:

Porucznik 

Wysłany: 2011-08-23, 10:21   

Pralnia chemiczna kosztuje ok. 20 zł - dostajemy czysty i wyprasowany mundur.

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2011-08-23, 13:05   

Żeby nie było, ze jestem bezczelny :-) bo zdaje sobie sprawę, że co najmniej jedna uwaga mnie dotyczy, ale myśle, ze każdy z nas ma jakieś tam swoje obserwacje, pomysły, więc i ja pozwolę sobie dodać coś od siebie.

A co myślicie o stworzeniu "Przepisów ubiorczych" członka GRH :?: Wydaje mi się, ze dobrze byłyby porobić zdjęcia w kilku najczęściej używanych przez nas rodzajów umundurowania - jak powinno wyglądać, oraz jak NIE powinno się wyglądać i przedstawić najczęsciej popełniane przez nas błędy.

Wydaje mi się, że dobrze byłoby też zastanowić się nad ujednoliceniem tego co i w którym miejscu nosi się na pasie głównym. Jeśli oczywiście mówimy o "młodym wojsku", bo jeśli "stare" miało z tego co wiem pewną swobodę w którym miejsu i jakie futerały nosi, to wydaje mi się, że w młodych kompaniach też powinno być to w jakiś sposob ujednolicone, anie tak, ze "kazdy ch.. na swój strój".

Wogóle dobrze byłoby też, zeby kazdy z bioracych udział w inscenizacji był w jakiś tam sposób obeznany ze sprzętem, którego używamy - wiedział jak dopasować i zapiąć pasek pod brode w kasku, wydłużyć, skrócić pasek od broni, maski p.gaz itd

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Porucznik 

Wysłany: 2011-08-23, 22:11   

Zgadza się. Zasadniczo szeregowy zomowiec w okresie Stanu Wojennego nie miał na pasie nic oprócz żabki do pałki. Podoficerowi mogli mieć dodatkowo kajdanki, gaz, jeśli któryś strzelał z RWGŁ to oczywiście ładownicę do niego itp. Broń krótka w trakcie działań przysługiwała wyłącznie oficerom.

Kiedyś stworzyłem przepisy mundurowe na potrzeby innej grupy, zajmującej się tematyką Powstania Warszawskiego. Myślę jednak że nie trzeba tego powielać bo przecież w archiwum Hermesa są przepisy mundurowe z 1974 roku, które nas obowiązują. Można jedynie zrobić wersję "obrazkową" czyli fotograficzną, tak jak napisałeś, prezentującą poszczególne typy umundurowania.

TomSob 
Pies Pluto(-nowy)

Wysłany: 2011-08-27, 00:24   

zomol napisał/a:

"kazdy ch.. na swój strój".

To nie do wiary, jak można się tak brzydko wyrażać?!

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-08-27, 11:07   

aaa na świetlice Go, na świetlice... taaak, na świetlice i bez gadania, tam na Wydziale Kultury i Sztuki nauczy się, ojjj nauczy... "kwiaty polskie" będą w jego ustach wybrzmiewały niczym miód kapiący z barci przez niedźwiedzia naruszonej, obwarowany pszczół stadem :mrgreen: słodki, płynny, ale cały czas ostryyyy, w końcu pszczoły...

wolfik 

Wysłany: 2011-08-27, 11:18   

nie wiem co wziąłeś ale fajnie działa... :mrgreen:

marcinfire 
GRYZLI

Wysłany: 2011-08-27, 12:14   

Przepis na to, "co wziąłem":

odrobina dobrego humoru,
nieco niebieskiego koloru,
dwa gramy ze służby goryczy,
odgłos psa szczekającego na smyczy,
dwa wiadra ognia piekielnego,
i kieliszek dowcipu miernego...

do wszystkiego dolałem miodu, ale nie pitnego...
i przyszło do łba mojego właśnie coś takiego dziwnego.

i to chyba wszystko... ;-)

Odpowiedz do tematu