FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kabura operacyjna do P-64???
Autor Wiadomość
rafikx

Wysłany: 2012-04-16, 10:51   

Gwardzista napisał/a:
Wg mnie najcelniejszy pistolet w Policji to CZ75

Błąd w rozumowaniu. Nie pistolet jest jedynym kluczem do sukcesu, a wprawiony i doświadczony strzelec. Wykładowca strzelectwa w SP w Słupsku z ponad 30 metrów trafiał z P-64 w paczkę papierosów, a znam takich co z Glocka 17 nie trafiali z 5 metrów we "francuza" strzelając z biodra. Cezetki (75/85) były fajne, ale dość szybko się zużywały podczas służby w AT i do f-szy trafiały po dość mocnej ingerencji rusznikarskiej. I daleki jestem od twierdzenia, jakoby był to najcelniejszy pistolet w Policji i MO. Zdecydowanie lepszy do strzelań szybkich był i jest Glock, bez względu na model.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2012-04-17, 12:28   

Wiem tym że bron nie czyni strzelca bo jestem strzelcem sportowym ;-) Korzystam z pistoletu sportowego Margolin produkcji ZSRR zaprojektowanego w 1940 roku, a mój egzemplarz ma 20 lat :-) P64 i P83 są w pewnych warunkach celnymi pistoletami szczególnie na odległość ponad 25m. Trzeba także pamiętać że w większości mają one ustawione przyrządy na 50m. Do tarczy dokładnej z 25m będą celniejsze od Glocka. Z peszelaków idzie zrobić skupienie na 8 i 10 a z Glocka zmieścisz się tylko w czarnym. Za to do tarczy sylwetkowej z 25 m najlepszy jest glock bo jest szybkostrzelny i mierzysz w punkt. Z peszelaka musisz mierzyć sporo pod punkt. Dla mnie osobiście najlepszy pistolet do zastosowania bojowego to Glock.

GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów
https://www.facebook.com/grhmoi6pdpd?fref=ts

shunkaha 

Wysłany: 2012-04-24, 21:02   

P-83 z uwagi na nieruchomą, mocowana do szkieletu lufę, jest celniejszy nawet od Glocka. W P-64 przeszkadza trochę zbyt mała masa w stosunku do stosowanego naboju i długi skok spustu.

zomol 
www.zomoza.kgb.pl

Wysłany: 2012-04-25, 06:48   

Słyszałem taką opinie, że najlepiej się strzela z tej broni do której jest sie przyzwyczajonym i na moim przykładzie by sie to sprawdziło. Swojego czasu miałem okazję stosunkowo często "obcowac" z P-64, składac, rozkładac, czyscic etc. I strzały z P-64 wychodzą mi całkiem elegancko, to z cholernego Glocka jak dostałem to strzelałem niemal panu bogu w okno.

Jakoś wole pobierac bron starszego typu - P-64, P-84, CZ-83, CZ-75 - jakos z tym czuje sie "oswojony", czuję tą bron. Z Glockiem miałem mało do czynienia i jakos nie lubie tej broni.

Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Porucznik 

Wysłany: 2012-04-25, 11:48   

A ja miałem najlepsze wyniki z Walthera P99 i jeśli miałbym kiedyś mieć jakąś broń ostrą to tylko to.

Max Klinger

Wysłany: 2012-04-25, 16:56   

Ponad 20 lat P-64. Nie potrzebny był mi inny. Jedyna wada mała ilość amunicji. A co ciekawe najlepiej mi się strzelało z nielubionego przez innych PM63. Zresztą ja bym użył broni tylko w 1 przypadku i związanymi z tym okolicznościami np. pościg, ale tylko za sprawcą najcięższych zbrodni ( wtedy bez wahania). A w innych, zapewne nie, a okazji było bardzo wiele. Wynika z mojej niechęci do broni, a zwłaszcza strzelania. Co nie koliduje z faktem, że trochę się tym tematem interesuję.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2012-04-26, 12:24   

P64 jest nieudolną kopią ja gdybym miał wybór wolałbym użytkować TT. Peszelak w rękach Milicjanta jest dla mnie do zaakceptowania, ale już w kaburze Policjanta w 2012 roku nie :evil: P83 jest już o wiele lepszy do dzisaj robi za maszynę do zabijania w WP :lol: Obydwa modele są rzeczywiście bardziej celne, ale w warunkach "laboratoryjnych" czyli na strzelnicy. Główne wady to słaby nabój, mała ilość nabojów w magazynku, małe rozmiary pistoletu. Przyzwyczajenie do broni jest bardzo ważne wtedy wyrabia się pamięć mięśniową i zna się swoją klamke. Jak dla mnie Walther P99 to kicha miał być następca Glocka, ale mu się nie udało. Jako że nasza Policja lubi wyrzucać pieniądze w błoto to wywaliła je na szajs czyli Walthera z super mechanizmem spustowym anty stres :evil: Nie dość że przepisy bardzo ograniczają użycie broni, trzeba wykonać mnóstwo zbędnych czynności to jeszcze ten antystresowy język spustowy, który znacznie opóźnia oddania pierwszego strzału. Nie wspomnę tu już o awaryjności pistoletu... PM63 ciekawa broń została skopiowana przez chinoli. Z ciekawostek dodam że jest to jedna z niewielu broni którą można strzelać bez naciskania na spust. Wystarczy podpiąć do niego magazynek i rzucić o ziemię tak aby się od niej odbił i zacznie strzelać... tak to jest prawda. Max większość Policjantów w Polsce przejawia niechęć do broni nie używają jej wtedy kiedy nawet przepisy na to pozwalają co czasami kończy się tragicznie.

Max Klinger

Wysłany: 2012-04-26, 18:06   

Dlatego pisałem o 1 przypadku. cała reszta to działanie na wynik pewnych zdarzeń których można było uniknąć. Tak się składa, że kilka razy brałem udział w akcjach w których użyto broni, mniejsza o szczegóły: ale np. zatrzymywaliśmy kilka osób i jedna zaczeła uciekać, kolega przestrzelił mu wątrobę :shock: . Ile było potem tłumaczenia, to tylko on wie. A na koniec padło jedno zasadnicze zdanie " jakbyś go mocniej trzymał to by nie uciekł". I to tyle.

Zbych81 

Wysłany: 2012-04-26, 18:28   

Dokładnie- w przypadku użycia broni palnej zawsze jest kilka punktów widzenia- dla jednej strony była to konieczność, dla kogoś innego- zbrodnia. Nic dziwnego, że może panować niechęć do używania broni.

shunkaha 

Wysłany: 2012-04-29, 18:23   

Ja tam nie narzekałem ani na P-64, ani na P-83 czy na RAK-a. Peszelak uratował mi kiedyś życie. A P-83 bije celnością na głowę Glocki i Walthery. I nie jest prawdą, że jest to broń dobra tylko na strzelnicę. Na ulicy też się sprawdza. Nie liczy się broń, tylko człowiek, który się nią posługuje.
A propos broni... z drugiej trony barykady. Ulubioną spluwą odsiadującego obecnie dożywocie killera na zlecenie- Roberta K.ps."Ciolo" był sportowy pistolet Margolin kal.5,6 mm( 22 LR). Bardzo celny pistolet i niezawodny.

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2012-05-05, 22:37   

Z Margolinem się zgodzę jeden z najlepszych pistoletów sportowych. Starzy wyjadacze strzelą z niego 100 na 100 pkt. Sam jestem użytkownikiem Margolina i jest to naprawdę śiwetny pistolet dla zawodnika. Gdy w wieku 18 lat będę występował o pozwolenie na broń do celów sportowych to moją pierwszą klamką będzie Margolin. Z tym że każdy sobie powinnien dobrać broń też się zgadzam bo wszystko zależy od strzelca. Ty byś wybrał peszelaka a ja na pistolet do zabijania wybrałbym Glocka i to nie 9X19 Para tylko 45 AUTO czyli kaliber 11,43 mm. Jest wiele róznych klamek i to już jest kwestia osobista. Tylko że Policjant w Polsce dotaje bron z przydziału i przeciętny Policjant dobrym strzelcem nie jest. Policjant na służbę zabiera 2 magazynki czyli w przypadku P64 jest to w sumie 12 naboi jeden magazynek od Glocka 17 ma 17 naboi a dwa magazynki dają 34. W sytuacji której trzeba się ostrzeliwać to kto ma lepiej ? Max przeciętny Policjant w Polsce jest słabo wyszkolony, boi sie gąszczu przepisów, prorok na niego czycha, przełożony nie pomoże, wszystyko jest nagrywane komórkami i to w sumie powoduje okropną niechęć do używania broni zdarzały się sytuacje że Policjant oddawał strzał ostrzegawczy wtedy gdy powinien bu już zabić napstnika. Ta samo kwestia dotyczy reszty ŚPB a właściwie ich braku stosowania. Tylko u na sobezwładnia się faceta z toporem gazem pieprzowym i tonfą

Max Klinger

Wysłany: 2012-05-06, 06:00   

No niby tak, ale zadaniem Policjanta jest doprowadzenie sprawcy do sądu, a nie jego odstrzeliwanie (choc czasami było by to wskazane). A co do bandziora z toporem, to jak ktoś umie to poradzi sobie i bez tonfy. Ale strzelanie ma też rolę odstraszającą, lump powinien wiedzie że może dostac kulkę, a wtedy poczuje respekt. Tak jak jest podobno w USA. Temat jest bardzo dyskusyjny i podawanie konkretnych przykładów na tak czy nie nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony przez Max Klinger 2012-05-06, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  

mati54 

Wysłany: 2012-05-06, 10:34   

Gwardzista napisał/a:
Gdy w wieku 18 lat będę występował o pozwolenie na broń do celów sportowych to moją pierwszą klamką będzie Margolin.

Dobrze że za marzenia nie krają :) w woj.dolnoslaskim w zeszłym roku pozwolenie na broń dostały 2 osoby :)I to emerytowani mundurowi a w Polsce pozwolenie otrzymało 9 os powodzenia:)

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

mati54 

Wysłany: 2012-05-06, 10:35   

Max Klinger napisał/a:
No niby tak, ale zadaniem Policjanta jest doprowadzenie sprawcy do sądu, a nie jego otstrzeliwanie (choc czasami było by to wskazane). A co do bandziora z toporem, to jak ktoś umie to poradzi sobie i bez tonfy. Ale strzelanie ma też rolę odstraszającą, lump powinien wiedzie że może dostac kulkę, a wtedy poczuje respekt. Tak jak jest podobno w USA. Temat jest bardzo dyskusyjny i podawanie konkretnych przykładów na tak czy nie nie ma sensu.

a co do USA tam każde niewykonanie polecenia policjanta jest już podstawą do użycia Broni Palnej ale tam co 2 ma klamkę i często policjanci patrolują w 1 os i dlatego są radiowozy o kamerowane

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2012-05-06, 16:01   

Zależy na jakie pozwolenie. Jeśli chodzi o pozwolenie na broń do ochrony fizycznej to jest to wręcz niemożlwie, ale pozwolenie na broń do celów sportowych jeśli spełnia się wymogi nie jest problemem przynajmniej teraz na Śląsku. USA to inna bajka tam Policjant jest porządnie wyposażony, działa w systemie prawnym który go chroni więc nie musi się niczego obawiać. Jeśli w USA Policjant sięga po broń to obywatel liczy się z tym że może zostać zastrzelony. W Polsce wyciągnięcie broni przez Policjanta budzi raczej ciekowaść i niedowierzanie niż strach. W USA wystarczy że trzymasz niebiezpieczny przedmiot zalicza się do nich chocby kij i jeśli go nie porzucisz na wezwanie Policjant może zacząć strzelać. Tu jest właśnie przypadek takiego użycia broni http://wiadomosci.gazeta....?lokale=wroclaw

Odpowiedz do tematu