FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kabura operacyjna do P-64???
Autor Wiadomość
rafikx

Wysłany: 2012-05-08, 12:50   

mati54 napisał/a:
a w Polsce pozwolenie otrzymało 9 os powodzenia:)

Wiesz, czy Ci się wydaje?

R.

mati54 

Wysłany: 2012-05-09, 10:43   

wiem gdyż u mnie na uczelni jest wykładowca który to wydaje i mam w grupie chłopaka który też by chciał mieć broń i powiedział mu że już może zapomnieć pozwolenie otrzymują na dzień dzisiejszy pracownicy ochrony oraz myśliwi

GRH MSW WROCŁAW - MILITARNI Wrocław

mati54 

Wysłany: 2012-05-09, 10:54   

wg USTAWA
z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową;
2) broń pneumatyczną;
3) miotacze gazu obezwładniającego;
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
b) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.
2. Ilekroć w ustawie jest mowa o amunicji, należy przez to rozumieć amunicję do broni palnej.
3. W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej.
4. Ilekroć w ustawie jest mowa o państwach członkowskich Unii Europejskiej należy przez to rozumieć również państwa trzecie traktowane na równi z nimi na podstawie umowy w sprawie włączenia tych państw we wprowadzanie w życie, stosowanie i rozwój dorobku Schengen.
5. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) zgodzie przewozowej należy przez to rozumieć dokument wystawiany przez zbywcę broni palnej w państwie początkowym transakcji na każdorazowe przemieszczenie broni palnej, poświadczony przez właściwe władze tego państwa, zaświadczający o wiarygodności tego zbywcy oraz o objęciu kontrolą przez to państwo tej transakcji;
2) uprzedniej zgodzie przewozowej należy przez to rozumieć dokument wystawiany przez nabywcę broni palnej w państwie docelowym transakcji na każdorazowe przemieszczenie broni palnej, poświadczony przez właściwe władze tego państwa, zaświadczający o wiarygodności tego nabywcy oraz o objęciu kontrolą przez to państwo tej transakcji.

2. Pozwolenie, o którym mowa w ust. 1, nie może być wydane na broń szczególnie niebezpieczną.
3. Pozwolenie na broń może być wydane w szczególności w następujących celach:
1) ochrony osobistej lub ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia;
2) łowieckich;
3) sportowych;
4) kolekcjonerskich;
5) pamiątkowych;
6) szkoleniowych

Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850 lub replikę tej broni;
2) gromadzenia broni w zbiorach muzealnych na podstawie odrębnych przepisów;
3) dysponowania bronią przez przedsiębiorców dokonujących obrotu bronią i amunicją na podstawie koncesji lub świadczących usługi rusznikarskie na podstawie odrębnych przepisów, o ile jest to związane bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej;
3a) dysponowania bronią przekazaną w celu pozbawienia lub potwierdzenia pozbawienia cech użytkowych;
4) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu;
5) posiadania broni alarmowej o kalibrze do 6 mm;
6) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego;
7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA;
8) używania broni palnej sygnałowej i alarmowej do celów wzywania pomocy, ratowniczych, poszukiwawczych oraz przez osoby uprawnione do sygnalizacji zawodnikom rozpoczęcia konkurencji sportowej w trakcie zawodów sportowych, jeżeli wymaga ona takiej sygnalizacji;
9) posiadania broni palnej pozbawionej cech użytkowych;
10) posiadania broni pneumatycznej

Gwardzista 
GRH MO i 6PDP

Wysłany: 2012-05-10, 09:20   

Nie można mówić o wydawaniu pozwoleń na całą Polskę. Przepisy te same, ale to wszystko zależy od WPA w różnych KWP . Ja wiem jak jest u mnie na Śląsku jeśli chodzi o pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich to nie ma problemu jeśli spełnia się wymogi.

GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów
https://www.facebook.com/grhmoi6pdpd?fref=ts

marian 

Wysłany: 2012-05-10, 11:45   

Odnośnie praktyki co do wydawania pozwoleń:

http://niezalezna.pl/21228-kto-ci-broni-broni

Zbych81 

Wysłany: 2012-05-10, 13:51   

Noo, według mnie z tym przyrównaniem policji do milicji na końcu, to facet z lekka przesadził.

mati54 

Wysłany: 2012-05-14, 22:42   

tutaj kaburką do p 83 taktyczna udowa o której wczesniej pisałem ale ja ja nosiłem na pasie

ROMO 
Szeregowy rezerwy

Wysłany: 2012-06-08, 19:01   

Gwardzista napisał/a:
Jako że nasza Policja lubi wyrzucać pieniądze w błoto to wywaliła je na szajs czyli Walthera z super mechanizmem spustowym anty stres :evil: Nie dość że przepisy bardzo ograniczają użycie broni, trzeba wykonać mnóstwo zbędnych czynności to jeszcze ten antystresowy język spustowy, który znacznie opóźnia oddania pierwszego strzału. Nie wspomnę tu już o awaryjności pistoletu... PM63 ciekawa broń została skopiowana przez chinoli. Z ciekawostek dodam że jest to jedna z niewielu broni którą można strzelać bez naciskania na spust. Wystarczy podpiąć do niego magazynek i rzucić o ziemię tak aby się od niej odbił i zacznie strzelać... tak to jest prawda.

Nie lubię AS w Waltherze, co nie zmienia faktu, że jest to udany pistolet. Egzemplarze z których strzelam, mają są mocno eksploatowane i nie ma z nimi żadnych problemów, co według Ciebie się psuje w P99, bo tam jest mało rzeczy, które się mogą popsuć? Co do Raka, nie wystarczy do niego podpiąć magazynka żeby zaczął strzelać, trzeba go jeszcze odbezpieczyć, zresztą każdy pm z zamkiem swobodnym tak ma, że wstrząs może spowodować przypadkowy strzał. Musi to być jednak silne uderzenie. Nie zgodzę się też z twierdzeniem, że P-83 jest celniejsze od Glocka. Mnie lepiej leży Glock, lepsza ergonomia i czytelniejsze przyrządy, a strzelam dość intensywnie.

BTW, mój klub posiada jedną z największych kolekcji broni palnej w tym kraju (jako ciekawostka). Mamy rewolwer w kal. .500 S&W Magnum i w pełni sprawne karabiny maszynowe - DP, DPM, Maxim, RPD, PK, ZB, jugosłowiański klon MG42.

DarekS 

Wysłany: 2016-03-07, 21:40   

Niestety, nie zgodzę się. Nie jest to typowa kabura od P-64. Być może jest to jakaś "prywaciarska robota" lub kabura uniwersalna popularna kiedyś gdy "gazówki" były dostępne dla prawie wszystkich.
Poniżej zamieszczam typowe i oryginalne kabury od P-64

Do P-64 była jeszcze kabura kryta i co było chyba wszystko co znajdowało się na oficjalnym wyposażeniu.

Różnice polegały w kaburach operacyjnych tylko na miejscu na dodatkowy magazynek. Na fotkach wyżej kabury z kieszonkami na dodatkowy magazynek ale były i wersje bez dodatkowego magazynka.

Odpowiedz do tematu