FORUM MILICYJNE Strona Główna FORUM MILICYJNE
WWW.MILICJA.WAW.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nysa model do gry
Autor Wiadomość
sony25 
sony25

Wysłany: 2012-04-21, 14:20   Nysa model do gry

Witam ponownie.tworzę model Nysy do gry kolejowej.

Mam pytanie.

1. O ile pamiętam była nysa z przesuwanymi drzwiami tylko z 1 strony oraz nie podzielonymi drzwiami z tyłu. Ktoś może to potwierdzić?

2. Na milicyjnych nysach był umieszczony znaczek drogówki?

Porucznik 

Wysłany: 2012-04-21, 23:47   

ad.1 Typowe Nysy milicyjne miały przesuwane drzwi po obu stronach.

ad.2 Nie było takich znaczków na Nysach.

PABLO 
LOTNA

Wysłany: 2012-04-22, 10:07   

Porucznik napisał/a:
ad.1 Typowe Nysy milicyjne miały przesuwane drzwi po obu stronach.

ad.2 Nie było takich znaczków na Nysach.

Był znaczek drogówki.
Nysy będące na stanach Wydziałów/Sekcji Ruchu Drogowego miały nalepki "R" na przednich drzwiach.
Fotki takiej Nysy w wersji 522T jako TRD/M (Techniczny Ruchu drogowego/Modernizowany)znajdziesz w Bibliotece Dokumentu kolegi HERMESA: http://chomikuj.pl/hermes50/BIBLIOTEKA+DOKUMENTU
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA

Porucznik 

Wysłany: 2012-04-22, 10:28   

Zabrakło w pytaniu określenia jaki okres bierzemy pod uwagę. Poza tym to co występuje w tych katalogach nie zawsze pojawiało się później w czynnej służbie.

PABLO 
LOTNA

Wysłany: 2012-04-22, 18:32   

No to może odpowiem tak:
na milicyjnych Nysach jeżdżących w drogówce,od początku lat 80tych,na przednich drzwiach,naklejone były romby z literką "R"...
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA

HERMES 

Wysłany: 2012-04-22, 20:45   

Porucznik napisał/a:
Zabrakło w pytaniu określenia jaki okres bierzemy pod uwagę. Poza tym to co występuje w tych katalogach nie zawsze pojawiało się później w czynnej służbie.

nie do końca masz rację... w katalogach zamieszczane są zdjęcia pojazdów będących w czynnej służbie... do fotek były wypucowane, ale nie były "wzornikami"... po prostu czegoś takiego nie było - dzisiaj także nie ma... należy jednak dopuścić i taką możliwość, że może w nie wszystkich jednostkach używano tych oznaczeń

Biuro Logistyki Policji KGP
Klub Kolekcjonerów Policyjnych
http://www.ipapolska.pl/kolekcjoner/
moja prezentacja
http://chomikuj.pl/hermes50

Porucznik 

Wysłany: 2012-04-22, 21:13   

Zauważcie że wszystkie radiowozy na zdjęciach katalogowych mają megafony zwrócone do przodu, a na zdjęciach archiwalnych widziałem raptem 2-3 pojazdy które tak miały. Wiadomo, łapacz insektów, więc je odwracano.
Pokażcie mi zdjęcia archiwalne Nysek z drogówki ze znaczkiem <R>, może przeoczyłem.

Max Klinger

Wysłany: 2012-04-23, 07:26   

Nysek typowo WRD było w sumie mało, a "R" to też zapewne na większości nie było, stąd ich rzadkośc. Jednak taką kiedyś widziałem, ale było to pojazd specjalistyczny. Pisałem już kiedyś o niej. A jeszcze jedno, w "moim " ZOMO był pluton WRD jednak ich Nyski nie były dodatkowo oznakowane. Jedna miała tylko dodatkowe typowe i co ciekawe działające głośniki, ale trochę inaczej umieszczone niż w wersji OK, oraz migające czerwono - niebiesko świała z przodu na pokrywie silnika ( podobne do halogenów) był to etatowo wóz prowadzący kolumnę.

Porucznik 

Wysłany: 2012-04-23, 10:09   

A propos czerwonych świateł - czy ktoś może się orientuje, w którym roku wprowadzono czerwone lampy błyskowe dla pojazdów prowadzących i zamykających kolumnę ?
Przypominam sobie, że jakoś pod koniec lat 80- tych pojawiły się te lampy na niektórych radiowozach, często montowane w dziwaczny sposób ...

Max Klinger

Wysłany: 2012-04-23, 10:53   

1987 już były te o których wspominałem, W ZOMO innych chyba nie widziałem. Samochód d-cy mojej kompanii był z 3 miejscową kanapą w 2 rzędzie foteli i mał 2 koguty na galeryjkach, ale oba niebieskie i 1 głośnik, dziwnie to trochę wyglądało. A 1988 w już OSMO miałem już dodatkowgo koguta na magnes (czerwonego) bo jeździłem jako zamykający. Od kiedy on był na stanie nie wiem. Druga Nysa też miała takiego samego. Ale w dużych kolumnach jeździlismy rzadko czasem był tylko prowadzący. Często zależało to od tego czy jechała tylko 1 kompania - najczęściej na cwiczenia, czy cały skład tj aż 2 kompanie :shock: w tym jedyny UAZ. W OSMO były tylko 2 Nysy i chyba 8 Starów 29 w tym jedem z silnikiem 28( gruchot straszny).

sony25 
sony25

Wysłany: 2016-09-01, 11:44   

Daawno mnie nie było :)

Nysa, która była prezentowana na zdjęciach powyżej nie została opublikowana.

Po 4 latach od tamtego modelu postanowiłem zrobić nowy.

Tak się prezentuje milicyjna Nyska. To gra kolejowa ;)

Max Klinger

Wysłany: 2016-09-01, 18:11   

Hybryda konwojowo - patrolowej- brak tylnych okien i wypadowej- tylne drzwi. Nigdy czegoś takiego nie widziałem / wariant odwrotny i owszem/. No i głośniki najlepiej w miarę możliwości je usunąć lub zmienić kolor na niebieski, zmienić drzwi no i usunąć to białe koło. Albo wstawić okno. Ale ogólnie to fajna jest ;-) Po dokładniejszej lustracji w powiększeniu: ciekawy układ kierownicy :-) Wnętrze bez ściany typowej dla wersji OK i klamka w tylnych drzwiach z niewłaściwej strony typowej za to dla drzwi 1 częściowych. Pomijam mniejsze szczegóły których trochę jest, ale mniejsza o to . W porównaniu z wcześniejszym wymiary i wygląd ogólny bardzo dobre. http://forum.modelarstwo....je.29128/page-3 to twoje?

sony25 
sony25

Wysłany: 2016-09-02, 22:47   

Cytat:
Hybryda konwojowo - patrolowej- brak tylnych okien i wypadowej- tylne drzwi. Nigdy czegoś takiego nie widziałem / wariant odwrotny i owszem/.

Czyli drzwi dwustronne - dodać z tyłu okna?

W wersji bez okien z tyłu dać 1 duże drzwi?

Cytat:
No i głośniki najlepiej w miarę możliwości je usunąć lub zmienić kolor na niebieski

Niebieskie były, ale na nowo robiłem tex z powodu koloru i ich nie pomalowałem.

Cytat:
, zmienić drzwi no i usunąć to białe koło. Albo wstawić okno.

Będzie dodane okno.

Cytat:
Ale ogólnie to fajna jest ;-)

Dzięki :)

Cytat:
Po dokładniejszej lustracji w powiększeniu: ciekawy układ kierownicy :-) Wnętrze bez ściany typowej dla wersji OK

Na to nie należy patrzeć bo robiłem ją na podstawie nysy cywilnej, która nie miała okien. Wersja milicyjna na photoshop.

Cytat:
i klamka w tylnych drzwiach z niewłaściwej strony typowej za to dla drzwi 1 częściowych.

To przegapiłem :)

Cytat:
Pomijam mniejsze szczegóły których trochę jest, ale mniejsza o to . W porównaniu z wcześniejszym wymiary i wygląd ogólny bardzo dobre.

Ponownie dziękuję :)

Cytat:
http://forum.modelarstwo.info/threads/kolej-nie-realna-pm37-prezentuje.29128/page-3 to twoje?

Nie. Ale modele aut i kilka domów jest moje.

Max Klinger

Wysłany: 2016-09-03, 08:49   

Dziękuję za odpowiedź. Wersja bez okien konwojwka zwykłe drzwi zakratowana od środka szyba i pionowy pręt antywyważeniowy przy klamce. Nadwozie wypadowe standardowo podwójne drzwi tylne i okno z wersji mikrobus zakratowane od środka. Kraty w tej wersji najczęściej były przykręcone na stałe na drzwiach przesuwnych i tylnych, montowane na zewnątrz, w tylnych szybach bocznych od środka / inaczej nie można by otworzyć drzwi bocznych przesuwnych. Głośników w tej wersji najczęściej brak.
Jeśli masz jakieś pytania to pisz.
ps. Pozostałe samochody z innego forum świetne :-)

sony25 
sony25

Wysłany: 2016-09-05, 14:22   

To gra kolejowa więc często muszę upraszczać pewne rzeczy. Dlatego wersja wypadowa będzie grać rolę patrolowej, drogówki itp.

Odpowiedz do tematu